Terminlisten: Slik spilles Eliteserien 2020

Norges Fotballforbund (NFF) slapp torsdag terminlisten for Eliteserien 2020.

Publisert Publisert

Molde vant Eliteserien i 2019. Nå er terminlisten for 2020 klar. Foto: Svein Ove Ekornesvåg

  1. Leserne mener

Torsdag ettermiddag offentliggjorde NFF terminlisten for Eliteserien i 2020.

Molde er regjerende seriemester. Lillestrøm, Tromsø og Ranheim rykket ned fra Eliteserien i 2019, mens Aalesund, Sandefjord og Start rykket opp fra 1. divisjon.

Rosenborg møter Brann på Lerkendal allerede i første runde. Det er hovedkampen klokken 20.00 søndag 5. april.

RBKs Pål Andre Helland er storfornøyd med å møte Brann på Lerkendal i første seriekamp.

– Det bør jo være to lag som bør ha en fornyet entusiasme sammenlignet med denne sesongen. Så det bør koke inn mot den kampen, sa Helland på Eurosports sending.

Branns Rune Soltvedt ble også spurt om den første serierunden fra deres perspektiv.

– Det er fantastisk for oss å åpne med kamp mot Rosenborg på Lerkendal, det blir helt knall. Selv om de har tatt medalje og har spilt i Europa League, er det to lag som har mye å revansjere, allerede i første runde, sa Soltvedt til Eurosport.

Slik spilles 16. mai-runden: Molde-Aalesund, Odd-Sandefjord, Rosenborg-Kristiansund, Brann-Haugesund, Vålerenga-Sarpsborg, Start-Mjøndalen, Strømsgodset-Stabæk, Viking-Bodø/Glimt.

Se hele terminlisten her:

Runde 1 (04.04-05.04):

  • Lør 16.00: Strømsgodset - Viking
  • Lør 18.00: Vålerenga - Molde
  • Søn 18.00: Bodø/Glimt - Mjøndalen
  • Søn 18.00: Kristiansund - Start
  • Søn 18.00: Stabæk - Odd
  • Søn 18.00: Aalesund - Haugesund
  • Søn 18.00: Sandefjord - Sarpsborg 08
  • Søn 20.00: Rosenborg - Brann

Runde 2 (13.04):

  • Man 18.00: Molde - Kristiansund
  • Man 18.00: Odd - Strømsgodset
  • Man 18.00: Brann - Stabæk
  • Man 18.00: Haugesund -
  • Man 18.00: Start - Aalesund
  • Man 18.00: Mjøndalen - Sandefjord
  • Man 18.00: Sarpsborg 08 - Bodø/Glimt
  • Man 20.00: Viking - Vålerenga

Runde 3 (18.04-19.04):

  • Lør 16.00: Vålerenga - Odd
  • Lør 18.00: Rosenborg - Molde –
  • Søn 18.00: Bodø/Glimt - Haugesund
  • Søn 18.00: Kristiansund - Viking
  • Søn 18.00: Stabæk - Mjøndalen
  • Søn 18.00: Aalesund - Sarpsborg 08
  • Søn 18.00: Strømsgodset - Start
  • Søn 20.00: Sandefjord - Brann

Runde 4 (25.04-26.04):

  • Lør 16.00: Viking - Aalesund
  • Lør 18.00: Brann - Bodø/Glimt
  • Søn 18.00: Molde - Sandefjord
  • Søn 18.00: Haugesund - Kristiansund
  • Søn 18.00: Vålerenga - Strømsgodset
  • Søn 18.00: Start - Stabæk
  • Søn 18.00: Mjøndalen - Sarpsborg 08
  • Søn 20.00: Odd - Rosenborg

Runde 5 (29.04):

  • Ons 18.30: Rosenborg - Vålerenga
  • Ons 18.30: Kristiansund - Strømsgodset
  • Ons 18.30: Stabæk - Molde
  • Ons 18.30: Mjøndalen - Viking
  • Ons 18.30: Bodø/Glimt - Start
  • Ons 18.30: Sarpborg 08 - Brann
  • Ons 18.30: Aalesund - Odd
  • Ons 18.30: Sandefjord - Haugesund

Runde 6 (02.05-03.05):

  • Lør 18.00: Vålerenga - Aalesund
  • Lør 20.00: Strømsgodset
  • Søn 18.00: Molde - Sarpsborg 08
  • Søn 18.00: Odd - Bodø/Glimt
  • Søn 18.00: Viking - Stabæk
  • Søn 18.00: Haugesund - Mjøndalen
  • Søn 18.00: Start - Sandefjord
  • Søn 20.00: Brann - Kristiansund

Runde 7 (09.05-10.05):

  • Lør 18.00: Stabæk - Vålerenga
  • Lør 20.00: Aalesund - Rosenborg
  • Søn 18.00: Haugesund - Start
  • Søn 18.00: Bodø/Glimt - Molde
  • Søn 18.00: Kristiansund - Odd
  • Søn 18.00: Sarpsborg 08 - Strømsgodset
  • Søn 18.00: Sandefjord - Viking
  • Søn 20.00: Mjøndalen - Brann

Runde 8 (16.05):

  • Lør 18.00: Molde - Aalesund
  • Lør 18.00: Odd - Sandefjord
  • Lør 18.00: Rosenborg - Kristiansund
  • Lør 18.00: Brann - Haugesund
  • Lør 18.00: Vålerenga - Sarpsborg 08
  • Lør 18.00: Start - Mjøndalen
  • Lør 18.00: Strømsgodset - Stabæk
  • Lør 20.00: Viking - Bodø/Glimt

Runde 9 (23.05-24-05):

  • Lør 18.00: Brann - Viking
  • Lør 20.00: Bodø/Glimt - Rosenborg
  • Søn 18.00: Haugesund - Odd
  • Søn 18.00: Mjøndalen - Molde
  • Søn 18.00: Sarpsborg 08 - Start
  • Søn 18.00: Aalesund - Stabæk
  • Søn 18.00: Sandefjord - Strømsgodset
  • Søn 20.00: Kristiansund - Vålerenga

Runde 10 (28.05):

  • Tors 19.00: Molde - Haugesund
  • Tors 19.00: Odd - Mjøndalen
  • Tors 19.00: Rosenborg - Sandefjord
  • Tors 19.00: Viking - Sarpsborg 08
  • Tors 19.00: Stabæk - Kristiansund
  • Tors 19.00: Vålerenga - Bodø/Glimt
  • Tors 19.00: Strømsgodset - Aalesund
  • Tors 21.00: Start - Brann

Runde 11 (06.06-07.06):

  • Lør 18.00: Viking - Start
  • Lør 20.00: Brann - Molde
  • Søn 18.00: Bodø/Glimt - Strømsgodset
  • Søn 18.00: Kristiansund - Aalesund
  • Søn 18.00: Mjøndalen - Sarpsborg 08
  • Søn 18.00: Sarpsborg 08 - Odd
  • Søn 18.00: Sandefjord - Stabæk
  • Søn 20.00: Haugesund - Vålerenga

Runde 12 (25.06-26.06):

  • Tors 19.00: Odd - Brann
  • Fre 19.00: Molde - Start
  • Fre 19.00: Kristiansund - Bodø/Glimt
  • Fre 19.00: Stabæk - Sarpsborg 08
  • Fre 19.00: Vålerenga - Mjøndalen
  • Fre 19.00: Aalesund - Sandefjord
  • Fre 19.00: Strømsgodset - Haugesund
  • Fre 21.00: Rosenborg - Viking

Runde 13 (01.07):

  • Ons 19.00: Sandefjord - Vålerenga
  • Ons 19.00: Sarpsborg 08 - Haugesund
  • Ons 19.00: Mjøndalen - Kristiansund
  • Ons 19.00: Start - Odd
  • Ons 19.00: Brann - Strømsgodset
  • Ons 19.00: Viking - Molde
  • Ons 19.00: Bodø/Glimt - Aalesund
  • Ons 21.00: Stabæk - Rosenborg

Runde 14 (04.07-05.07):

  • Lør 16.00: Strømsgodset - Mjøndalen
  • Lør 16.00: Odd - Molde
  • Søn 18.00: Aalesund - Brann
  • Søn 18.00: Vålerenga - Start
  • Søn 18.00: Kristiansund - Sandefjord
  • Søn 18.00: Rosenborg - Sarpsborg 08
  • Søn 18.00: Bodø/Glimt - Stabæk
  • Søn 20.00: Haugesund - Viking

Runde 15 (11.07-12.07):

  • Lør 18.00: Molde - Strømsgodset
  • Lør 18.00: Viking - Odd
  • Lør 18.00: Stabæk - Haugesund
  • Lør 18.00: Mjøndalen - Aalesund
  • Lør 18.00: Sarpsborg 08 - Kristiansund
  • Lør 20.00: Brann - Vålerenga
  • Søn 18.00: Start - Rosenborg
  • Søn 18.00: Sandefjord - Bodø/Glimt

Runde 16 (18.07-19.07):

  • Haugesund - Molde
  • Vålerenga - Viking
  • Odd - Sarpsborg 08
  • Rosenborg - Mjøndalen
  • Kristiansund - Stabæk
  • Aalesund - Start
  • Strømsgodset - Sandefjord
  • Bodø/Glimt - Brann

Runde 17 (25.07-26.07):

  • Sarpsborg 08 - Aalesund
  • Molde - Vålerenga
  • Viking - Kristiansund
  • Stabæk - Strømsgodset
  • Start - Bodø/Glimt
  • Mjøndalen - Haugesund
  • Sandefjord - Rosenborg
  • Brann - Odd

Runde 18 (01.08-02.08):

  • Strømsgodset - Kristiansund
  • Haugesund - Brann
  • Molde - Mjøndalen – OBS: Flyttet til 21.06
  • Bodø/Glimt - Sarpsborg 08
  • Odd - Start
  • Rosenborg - Stabæk
  • Vålerenga - Sandefjord
  • Aalesund - Viking

Runde 19 (08.08-09.08):

  • Sandefjord - Aalesund
  • Sarpsborg 08 - Molde
  • Start - Vålerenga
  • Viking - Haugesund
  • Brann - Mjøndalen
  • Stabæk - Bodø/Glimt
  • Strømsgodset - Odd
  • Kristiansund - Rosenborg

Runde 20 (15.08-16.08):

  • Aalesund - Kristiansund
  • Vålerenga - Stabæk
  • Molde - Brann
  • Bodø/Glimt - Sandefjord
  • Odd - Viking
  • Rosenborg - Strømsgodset
  • Haugesund - Sarpsborg 08
  • Mjøndalen - Start

Runde 21 (22.08-23-08):

  • Odd - Vålerenga
  • Rosenborg - Haugesund
  • Viking - Brann
  • Kristiansund - Mjøndalen
  • Stabæk - Aalesund
  • Start - Molde
  • Sarpsborg 08 - Sandefjord
  • Strømsgodset - Bodø/Glimt

Runde 22 (12.09-13.09):

  • Molde - Viking
  • Bodø/Glimt - Kristiansund
  • Brann - Sarpsborg 08
  • Haugesund - Stabæk
  • Vålerenga - Rosenborg
  • Mjøndalen - Odd
  • Aalesund - Strømsgodset
  • Sandefjord - Start

Runde 23 (19.09-20.09)

  • Odd - Aalesund
  • Rosenborg - Bodø/Glimt
  • Viking - Sandefjord
  • Kristiansund - Molde
  • Stabæk - Brann
  • Start - Haugesund
  • Sarpsborg 08 - Mjøndalen
  • Strømsgodset - Vålerenga

Runde 24 (26.09-27.09):

  • Molde - Rosenborg
  • Brann - Start
  • Haugesund - Strømsgodset
  • Vålerenga - Kristiansund
  • Mjøndalen - Stabæk
  • Sarpsborg 08 - Viking
  • Aalesund - Bodø/Glimt
  • Sandefjord - Odd

Runde 25 (03.10-04.10):

  • Bodø/Glimt - Vålerenga
  • Odd - Haugesund
  • Rosenborg - Aalesund
  • Viking - Mjøndalen
  • Kristansund - Brann
  • Stabæk - Sandefjord
  • Start - Sarpsborg 08
  • Strømsgodset - Molde

Runde 26 (17.10-18.10)

  • Molde - Odd
  • Brann - Rosenborg
  • Haugesund - Bodø/Glimt
  • Start - Viking
  • Mjøndalen - Strømsgodset
  • Sarpsborg 08 - Stabæk
  • Aalesund - Vålerenga
  • Sandefjord - Kristiansund

Runde 27 (31.10-01.11):

  • Bodø/Glimt - Odd
  • Rosenborg - Start
  • Kristiansund - Haugesund
  • Stabæk - Viking
  • Vålerenga - Brann
  • Aalesund - Molde
  • Sandefjord - Mjøndalen
  • Strømsgodset - Sarpsborg 08

Runde 28 07.11-08.11):

  • Molde - Stabæk
  • Odd - Kristiansund
  • Viking - Rosenborg
  • Brann - Sandefjord
  • Haugesund - Aalesund
  • Start - Strømsgodset
  • Mjøndalen - Bodø/Glimt
  • Sarpsborg 08 - Vålerenga

Runde 29 (22.11):

  • Bodø/Glimt - Viking
  • Rosenborg - Odd
  • Kristiansund - Sarpsborg 08
  • Stabæk - Start
  • Vålerenga - Haugesund
  • Aalesund - Mjøndalen
  • Sandefjord - Molde
  • Strømsgodset - Brann

Runde 30 (28.11):

  • Molde - Bodø/Glimt
  • Odd - Stabæk
  • Viking - Strømsgodset
  • Brann - Aalesund
  • Haugesund - Sandefjord
  • Start - Kristiansund
  • Mjøndalen - Vålerenga
  • Sarpsborg 08 - Rosenborg
Publisert

Eliteserien

SVUTMP
1Aalesund00000000
1Bodø/Glimt00000000
1Brann00000000
1FK Haugesund00000000
1Kristiansund00000000
  • Champions League-kvalifisering