Resultater ski-VM

Her kan du oppdatere deg på resultatene under VM.

Publisert Publisert

Søndag 3. mars:

Langrenn, 50 kilometer fristil menn:

1. Hans Christer Holund, Norge 1.49.59,3,

2. Aleksandr Bolsjunov, Russland 0.27,8,

3. Sjur Røthe, Norge 0.57,8,

Øvrige norske: 4. Martin Johnsrud Sundby 0.57,9, 5. Simen Hegstad Krüger 1.01,1.

Lørdag 2. mars:

Hopp liten bakke, mixed lag:

1. Tyskland 1012,2 (Katharina Althaus, Markus Eisenbichler, Juliane Seyfarth, Karl Geiger),

2. Østerrike 989,9 (Eva Pinkelnig, Philipp Aschenwald, Daniela Irasschko-Stolz, Stefan Kraft),

3. Norge 938,4 (Anna Odine Strøm, Robert Johansson, Maren Lundby, Andreas Stjernen).

Kombinert, lagkonkurranse (plassering hopp-langrenn i parentes):

1. Norge 50.15,5 (3-5) – Espen Bjørnstad, Jan Schmid, Jørgen Graabak, Jarl Magnus Riiber,

2. Tyskland 0.01,0 min. bak (4-3) – Johannes Rydzek, Eric Frenzel, Fabian Riessle, Vinzenz Geiger,

3. Østerrike 0.05,0 (1-6) – Bernhard Gruber, Mario Seidl, Franz-Josef Rehrl, Lukas Klapfer.

Langrenn, 30 kilometer fristil kvinner:

1. Therese Johaug, Norge 1.14.26,2,

2. Ingvild Flugstad Østberg, Norge 0.36,8,

3. Frida Karlsson, Sverige 0.44,0,

Øvrig norsk: 10. Ragnhild Haga 2.25,3, 12. Astrid Uhrenholdt Jacobsen 3.09,0.

Fredag 1. mars:

Hopp liten bakke, menn:
1. Dawid Kubacki, Polen 218,3 (93-104,5),

2. Kamil Stoch, Polen 215,5 (91,5-101,5),

3. Stefan Kraft, Østerrike 214,8 (93,5-101),

Norske: 16. Robert Johansson 201,5 (97,5-95), 20. Thomas Aasen Markeng 197,1 (92-95), 25. Andreas Stjernen 191,6 (96,5-92,5), 45. Johann André Forfang 73,5 (84,5).

Langrenn, 4 x 10 km stafett menn:
1. Norge 1.42,32 (Emil Iversen, Martin Johnsrud Sundby, Sjur Røthe, Johannes Høsflot Klæbo),

2. Russland 0.38,8 min. bak (Andrej Larkov, Aleksandr Bessmertnykh, Aleksandr Bolsjunov, Sergej Ustjugov),

3. Frankrike 1.01,0 (Adrien Backscheider, Maurice Manificat, Clément Parisse, Richard Jouve)

Torsdag 28. februar

Langrenn, 4 x 5 km stafett kvinner:

1. Sverige 55.21,0 (Ebba Andersson, Frida Karlsson, Charlotte Kalla, Stina Nilsson),

2. Norge 0.03,1 min. bak (Heidi Weng, Ingvild Flugstad Østberg, Astrid Uhrenhold Jacobsen, Therese Johaug),

3. Russland 2.03,8 (Julia Belorukova, Anastasia Sedova, Anna Netsjajevskaja, Natalia Neprjajeva)

Kombinert langrenn 10 kilometer

1. Jarl Magnus Riiber, Norge 25.01,3

2. Bernhard Gruber, Østerrike 0.01,4 min bak

3. Akito Watabe, Japan 0.04,6

Øvrige norske: 6) Espen Bjørnstad 0.41,3, 9) Jørgen Graabak 1.10,5, 21) Jan Schmid 1.50,6 bak

Onsdag 27. februar

Langrenn, 15 km klassisk menn:

1. Martin Johnsrud Sundby, Norge 38.22,6,

2. Alexander Bessmertnykh, Russland 0.02,9 min. bak,

3. Iivo Niskanen, Finland 0.20,4

Øvrige norske: 5) Didrik Tønseth, Norge 0.24,3, 7) Sjur Røthe, Norge 0.33,9, 10) Emil Iversen, Norge 1.00,5.

Hopp liten bakke, kvinner

1. Maren Lundby, Norge 259,6 (106,5-104,5),

2. Katharina Althaus, Tyskland 259,1 (108-107),

3. Daniela Iraschko-Stolz, Østerrike 247,6 (101-105,5)

Øvrige norske: 9) Anna Odine Strøm, Norge 230,6 (102-98,5), 11) Silje Opseth 223,2 (97-98,5), 25) Ingebjørg Bråten 202,4 (96-94).

Tirsdag 26. februar

Langrenn 10 km klassisk kvinner:

1. Therese Johaug, Norge 27.02,1,

2. Frida Karlsson, Sverige 0.12,2 min. bak,

3. Ingvild Flugstad Østberg, Norge 0.35,6

Øvrige norske: 10) Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Norge 1.09,4, 19) Heidi Weng 1.33,8.

Laghopp, kvinner

1. Tyskland 898,9 – Juliane Seyfarth 213 (98-95), Ramona Straub 244,2 (106-100), Carina Vogt 203,3 (99-92,5), Katharina Althaus 238,4 (104,5-99,5).

2. Østerrike 880,3 – Eva Pinkelnig 228,6 (99,5-99,5), Jaqueline Seifriedsberger 205,8 (92,5-96), Chiara Hölzl 216,6 (99-96,5), Daniela Iraschko-Stolz 229,3 (90-91).

3. Norge 876,9 – Anna Odine Strøm 223,1 (97,5-97), Ingebjørg Saglien Bråten 190,7 (96-90), Silje Opseth 220,1 (97,5-94,5), Maren Lundby 243 (108-100,5).

Søndag 24. februar:

Hopp, lagkonkurranse menn:

1. Tyskland 987,5

2. Østerrike 930,9

3. Japan 920,2

Norge ble nr 5 med 900,2 poeng. Det norske laget: Halvor Egner Granerud, Andreas Stjernen, Johann André Forfang og Robert Johansson.

Kombinert, lagsprint:

1. Tyskland (Eric Frenzel, Fabian Riessle) 28.29,5

2. Norge (Jan Schmid, Jarl Magnus Riiber) 0.08,2 min. bak

3. Østerrike (Franz-Josef Rehrl, Bernhard Gruber) 0.09,2 bak

Langrenn, lagsprint klassisk menn:

1. Norge 18.49,86 (Emil Iversen, Johannes Høsflot Klæbo)

2. Russland 1,88 sek. bak (Gleb Retivykh, Aleksandr Bolsjunov)

3. Italia 4,03 (Francesco De Fabiani, Federico Pellegrino)

Langrenn, lagsprint klassisk kvinner:

1. Sverige 15.14,93 (Stina Nilsson, Maja Dahlqvist)

2. Slovenia 0,37 sek. bak (Katja Visnar, Anamarija Lampic)

3. Norge 0,60 (Ingvild Flugstad Østberg, Maiken Caspersen Falla)

Lørdag 23. februar:

Langrenn, 30 km skiathlon menn:

1. Sjur Røthe, Norge 1.10.21,8

2. Aleksandr Bolsjunov, Russland 0.00,1 bak

3. Martin Johnsrud Sundby, Norge 0.00,7

Øvrige norske: Johannes Høsflot Klæbo 4.35,3 (30) Emil Iversen 4.36,9 (31)

15 km skiathlon kvinner:

1. Therese Johaug, Norge 36.54,5,

2. Ingvild Flugstad Østberg, Norge 0.57,6 bak

3. Natalia Neprjajeva, Russland 0.58,7

Øvrige norske: Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Norge 1.02,0, Heidi Weng, Norge 1.20,2 (7)

Hopp, menn (HS130):

1. Markus Eisenbichler, Tyskland 279,4

2. Karl Geiger, Tyskland 267,3

3. Killian Peier, Sveits 266,1

Øvrige norske: Johann André Forfang, Norge 250,9 (7), Robert Johansson, Norge 248,9 (8), Andreas Stjernen 185,5 (29).

Ikke til finaleomgangen: Halvor Egner Granerud 103,0 (33).

Fredag 22. februar:

Kombinert - hopp og 10 km langrenn:

1. Eric Frenzel, Tyskland 23.43,0

2. Jan Schmid, Norge 0.04,3 min. bak (3-13),

3. Franz-Josef Rehrl, Østerrike 0.08,7 (4-15),

Øvrige norske: Jarl Magnus Riiber, Norge 0.20,9 (5), Espen Bjørnstad 1.29,8 (15). Jørgen Graabak trakk seg etter hopprennet.

Torsdag 21. februar:

Langrenn sprint fri teknikk, kvinner:

1. Maiken Caspersen Falla, Norge

2. Stina Nilsson, Sverige

3. Mari Eide, Norge

Øvrige norske: Utslått i semifinalen: Kristin Stavås Skistad (11). Utslått i kvartfinalen: Tiril Udnes Weng (15). Utslått i prologen: Lotta Udnes Weng (32).

Langrenn sprint fri teknikk, menn:

1. Johannes Høsflot Klæbo, Norge

2. Federico Pellegrino, Italia

3. Gleb Retivykh, Russland

Øvrige norske: Emil Iversen (5). Utslått i semifinalen: Sindre Bjørnestad Skar (7). Utslått i kvartfinalen: Finn Hågen Krogh (13).

Onsdag 20. februar:

Disse 10 kvinnene kvalifiserte seg til distanserennene senere i VM.

1. Honglian Meng (Kina)

2. Jaqueline Mourao (Brasil)

3. Katerina Paul (Australia)

4. Enkhtuul Ariunsanaa (Mongolia)

5. Aysenur Duman (Tyrkia)

6. Ariuntungalag Enkhbayar (Mongolia)

7. Kristrun Gudnadottir (Island)

8. Maria Ntanou (Hellas)

9. Gabrijela Skender (Kroatia)

10. Nika Jagecic (Kroatia)

Disse 10 herrene kvalifiserte seg til distanserennene:

1. Thibaut De Marre (Belgia)

2. Mark Chanloung (Thailand)

3. Albert Jonsson (Island)

4. Marco Dal Farra (Argentina)

5. Adam Konya (Ungarn)

6. Dagur Benediktsson (Island)

7. Todor Malchov (Bulgaria)

8. Franko Dal Farra (Argentina)

9. Seyed Sattar Seyd (Iran)

10. Achbadrakh Batmunkh (Mongolia)

Publisert