Moldestad: - Spillerne må være glade
<p>Rune Skarsfjord blir midlertidig hovedtrener i Brann.</p>
- Jan Stian Vold
- Kim Bøyum
- Kristian Stenerud

Statistikksenter Eliteserien:
Foran et fulltallig pressekorps på Brann Stadion kommenterte daglig leder Lars Moldestad avgangen til Steinar Nilsen i formiddag.
— Steinar Nilsen er et fantastisk emne som fotballtrener. Jeg ønsker ham lykke til videre , sier Moldestad.
Om evalueringene som har vært av Nilsen sier Moldestad følgende:
— Alle evalueringer er veldig viktige. Spillerne er de som skal gjøre Sportsklubben Brann bra. Og da må de være glad .
— Hvem tok initiativet til møtet i går?
- Enig om kompensasjon
— Det falt helt naturlig. Vi er blitt enige med Steinar Nilsen om en kompensasjon og det tror vi er en kompensasjon alle parter er fornøyd med. Steinar hadde en eksisterende lønnsavtale. Dette skal ikke svekke likviditeten vår .
LES OGSÅ:
- Er dette mannen som overtar Brann?
- Steinar Nilsens avgang bekreftet
- Doddos blogg: Rett mann for Brann?
- - Nilsens avgang er ikke overraskende
— Men var det spillernes kritikk som gjorde utslaget?
— Dette er sammensatt. Vi baserer oss på spillere, trenere, ansatte og supportere. De menneskene som er i Brann, har til enhver tid tillit , sier Moldestad.
- Vi følger Brann: Siste nytt om klubben her
Rune Skarsfjord fortsetter som Brann-trener. Inntil videre.
— Rune Skarsfjord leder sportsklubben Brann i dag og i kampen mot Hønefoss mandag. Hva som skjer etterpå har vi ikke kommet frem til , sier den daglige lederen.
Se hva Steinar Nilsen sier nå:
<b><u>-Det har vært tunge dager </u></b>
Skarsfjord blir sportssjef
Moldestad avviste også at Roald Bruun-Hansen blir sportssjef igjen.
— Nei, det ansvaret har Rune Skarsfjord akkurat nå .
— Det er ingen som har spurt meg om å gå. Det jeg har fokus på nå er mandagens kamp mot Hønefoss , sa Rune Skarsfjord før dagens Brann-trening.
På spørsmål om han har pratet med Steinar Nilsen i dag, svarer Skarsfjord følgende:
— Jeg prater med Steinar hver dag. Han er en god venn og en høyst respektert kollega .