Karlsson slapp med skrekken etter smertefullt fall
OBERSTDORF (VG) Frida Karlsson (21) ble kjørt til røntgen i ambulanse etter at hun falt med Heidi Weng (29) og Ebba Andersson (23) på tremila. Bronsevinneren fikk ikke påvist brudd.

– Det går ganske bra. Jeg tror Heidi kjørte over armen min. Det var vondt, sier Karlsson til VG etter medaljeseremonien.
– Hvordan klarte du å fullføre?
– Jeg er stolt over at jeg biter tennene sammen og tok medaljen. Det var en krig den siste milen, svarer Karlsson.
Andersson, Weng og Karlsson kjørte i hverandre og falt alle sammen underveis på tremila.
Samtlige fortsatte løpet og endte med å spurte om medaljene bak Therese Johaug. Weng var sterkest og tok sølvet foran Karlsson.
Sistnevnte skrek av smerter og gråt i målområdet etterpå. Hun slo armen i fallet.
Bronsevinneren ble fraktet i en ambulanse til sykehus. Karlsson sier til Aftonbladet at hun takket pent nei til hva det medisinske apparatet tilbydde for å roe smertene.
– Jeg måtte skyve bort alle sprøytene de ønsket å gi meg. Jeg tør ikke ha slike ting i meg. Jeg sa vennlig nei, det er bedre å ha litt vondt da, sier Karlsson.
Tidenes klareste VM-seier til rørt Johaug: – Vet at dette livet snart tar slutt
– Det er sterkt gjort av Frida selv om det først er etter konkurransen den virkelige smerten kommer. Det var ikke kult å se hvor vondt det virket at hun hadde, sier Andersson til VG om Karlssons evne til å fullføre.
Hun sier at skiene lugget og at det ikke var noen måte å unngå fallet på.
Karlsson var ikke til stede da Johaug og Weng fikk sine medaljer rundt tyve minutter etter målgang.
– Jeg synes synd på Ebba. Både Frida og jeg kjørte over henne. Det er sånn som skjer, sier Weng.
Karlsson reiser hjem fra VM med to sølv og en bronse.
– Jeg er veldig fornøyd med VM. Jeg har ikke hatt noen stor sesong, men jeg er stolt over det jeg fikk til her, sier Karlsson.
Mest lest akkurat nå
Samboerparet er endelig hjemme etter flykaos: – Den verste turen jeg har vært med på
«Johnny Depp er bedre som skuespiller enn rockevokalist»
Etterforsker videoer av mann som poserte med pistol og rifle
– Et vemodig farvel til Norges mest dysfunksjonelle by
Her er gullkvartetten fra Bergen – sikret Norge VM-triumf
– Dette er ubegripelig. Hjerteskjærende. Meningsløst.
BT anbefaler
– Jeg er tromsøværing og vant til dårlig vær, men dette er Vestlandet på sitt verste
Christel (30) er ikke lenger usunn og inaktiv. En ting er ekstra viktig for å lykkes, ifølge forsker.
– En brann i et raffineri er ikke noe å spøke med
– Mamma var så trist når vi dro, at hun ikke engang vasket vekk fingeravtrykk etter ungene på vinduene