Slik spilles VM for kvinner

<p>Her er oversikten du trenger.</p>

FORBEREDT: Eli Landsems lag møter Brasil, Australia og Ekvatorial-Guinea i gruppespillet.

Joar Time

Eli Landsems Norge er på plass i Tyskland med et klart medaljehåp, men oppladningen har ikke vært perfekt med flere skader i troppen.

VM for kvinner i Tyskland går av stabelen mellom 26. juni og 17. juli, og spilles på disse arenaene:

  • Impuls Arena i Augsburg (FC Augsburg) — 26 000 tilskuere
  • Olympiastadion i Berlin (Hertha Berlin) - 74 000 tilskuere
  • Ruhrstadion i Bochum (VfL Bochum) - 24 000 tilskuere
  • Rudolf-Harbig-Stadion i Dresden (Dynamo Dresden) - 27 000 tilskuere
  • Commerzbank-Arena i Frankfurt (Eintracht Frankfurt) - 49 000 tilskuere
  • BayArena i Leverkusen (Bayer Leverkusen) - 30 000 tilskuere
  • Borussia-Park i Mönchengladbach (Borussia Mönchengladbach) - 46 000 tilskuere
  • Rhein-Neckar-Arena i Sinsheim (Hoffenheim) - 26 000 tilskuere
  • Volkswagen-Arena i Wolfsburg (VfL Wolfsburg) - 25 000 tilskuere

Ettersom toppkapasiteten er på 74 000 tilskuere, vil det ikke bli satt tilskuerrekord, ettersom den gjeldende tilskuerrekorden er på 90 185 tilskuere. Åpningskampen spilles på Olympiastadion i Berlin, og finalen spilles på Commerzbank-Arena i Frankfurt.

Gruppe A

  • Tyskland
  • Frankrike
  • Canada
  • Nigeria

Kampprogram:

26. juni kl. 15.00: Nigeria - Frankrike (Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim)

26. juni kl. 18.00: Tyskland - Canada (Olympiastadion, Berlin)

30. juni kl. 18.00: Canada - Frankrike (Ruhrstadion, Bochum)

30. juni kl. 20.45: Tyskland - Nigeria (Commerzbank-Arena, Frankfurt)

5. juli kl. 20.45: Tyskland - Frankrike (Borussia-Park, Mönchengladbach)

5. juli kl. 20.45: Canada - Nigeria (Rudolf-Harbig-stadion, Dresden)

Gruppe B

  • Japan
  • England
  • New Zealand
  • Mexico

Kampprogram:

27. juni kl. 15.00: Japan - New Zealand (Ruhrstadion, Bochum)

27. juni kl. 18.00: Mexico - England (Volkswagen-Arena, Wolfsburg)

1. juli kl. 15.00: Japan - Mexico (BayArena, Leverkusen)

1. juli kl. 18.15: New Zealand - England (Rudolf-Harbig-stadion, Dresden)

5. juli kl. 18.15: England - Japan (Impuls Arena, Augsburg)

5. juli kl. 18.15: New Zealand - Mexico (Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim)

Gruppe C

  • USA
  • Sverige
  • Nord-Korea
  • Colombia

Kampprogram:

28. juni kl. 15.00: Colombia - Sverige (BayArena, Leverkusen)

28. juni kl. 18.15: USA - Nord-Korea (Rudolf-Harbig-stadion, Dresden)

2. juli kl. 14.00: Nord-Korea - Sverige (Impuls Arena, Augsburg)

2. juli kl. 18.00: USA - Colombia (Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim)

6. juli kl. 20.45: Sverige - USA (Volkswagen-Arena, Wolfsburg)

6. juli kl. 20.45: Nord-Korea - Colombia (Ruhrstadion, Bochum)

Gruppe D

  • Brasil
  • Ekvatorial-Guinea
  • Australia
  • Norge

Kampprogram:

29. juni kl. 15.00: Norge - Ekvatorial-Guinea (Impuls Arena, Augsburg)

29. juni kl. 18.15: Brasil - Australia (Borussia-Park, Mönchengladbach)

3. juli kl. 14.00: Australia - Ekvatorial-Guinea (Ruhrstadion, Bochum)

3. juli kl. 18.15: Brasil - Norge (Volkswagen-Arena, Wolfsburg)

6. juli kl. 18.00: Ekvatorial-Guinea - Brasil (Commerzbank-Arena, Frankfurt)

6. juli kl. 18.00: Australia - Norge (BayArena, Leverkusen)

Sluttspillet

Kvartfinaler:

9. juli i Wolfsburg: Vinner gruppe A (A1) - Toer gruppe B (B2)

10. juli i Augsburg: Vinner gruppe C (C1) - Toer gruppe D (D2)

9. juli i Leverkusen: Vinner gruppe B (B1) - Toer gruppe A (A2)

10. juli i Dresden: Vinner gruppe D (D1) - Toer gruppe C (C2)

Semifinaler:

13. juli i Frankfurt: A1/B2 - C1/D2

13. juli i Mönchengladbach: B1/A2 - D1/C2

Bronsefinale:

16. juli i Sinsheim: Taper i Frankfurt - Taper i Mönchengladbach

Finale:

17. juli i Frankfurt: Vinner i Frankfurt - Vinner i Mönchengladbach