Ler hele veien til banken

Ylvis-brødrene møtter i hvert fall ikke den økonomiske veggen. Sjekk humortoppen i Bergen.

Publisert: Publisert:
icon
Denne artikkelen er over 14 år gammel

De ustoppelige Ylvis-brødrene flyr høyt både på radio, tv, scene — og den lokale inntektstoppen for lokale humor-entertainere.

Brødrene har vært til stede over alt de siste årene, både på scenen, tv og radio. Slikt blir det tydeligvis penger i kassen av. I 2007 var det ingen i humorbransjen som kunne måle seg med de to, som begge hadde inntekter på like under fire millioner kroner.

Dette tjente humoristene i Hordaland:

Navn Inntekt Skatt Formue
Vegard YlvisåkerYlvis3.873.7361.169.3303.236.723
Bård YlvisåkerYlvis3.788.2681.139.3272.684.757
Anders HoffRaske menn2.902.4611.415.572296.360
Marit VoldsæterKvinner på randen1.972.980649.7222.909.392
Dagfinn LyngbøStandupkomiker1.530.155558.1770
Elina KrantzStandup Norge560.444251.2383.957.040
Claus SellevoldCato & Claus333.471127.0720
Elisabeth MobergKvinner på randen279.749101.179590.176
Kjersti BergeKvinner på randen188.00461.861337.072
Øyvind RaftoRaske menn02.635.8201.331.917
Bjørn JensenSalhusvinskvetten0759.842300.730
Cato JensenCato & Claus0362.125131.557

Les også: Bergenserne vil ha bergensartister

Hva synes du om offentliggjøring av skattelistene? Si din mening her.

Publisert: