Biler sperrer for anleggsmaskiner på Haramsøya
Siden søndag kveld har flere biler sperret veien for anleggsmaskinene på Haramsfjellet på Sunnmøre.

Det er ingen personer i bilene, men bilene hindrer maskinene på fjellet å fortsette med arbeidet med vindturbinene, skriver Sunnmørsposten.
I slutten av mars godkjente Olje- og energidepartementet bygging av åtte vindturbiner på øya utenfor Ålesund. De opprettholdt med det Norges vassdrags- og energidirektorat (NVE) godkjenning som ble gitt i 2008.
Det har ført til massive demonstrasjoner. Blant annet blokkerte flere aksjonister fergekaia på Haramsøya for trailertrafikk i slutten av mai, da entreprenøren skulle frakte utstyr til vindkraftanlegget.
Det er det offentlige eide selskapet Zephyr som skal ta seg av utviklingen, byggingen og driften av vindkraftverket på Haramsøya for de finske eierne Taaleri Energia.
Tidligere i juni tauet politiet bort en av demonstrantene som satt i en bil som sperret veien for utbyggerne.