Offentliggjør Follobanen-rapport
Bane Nor har allerede beklaget, men fredag blir detaljene i en rapport som påpekte svakheter på Follobanen kjent.
- NTB
Prestisjeprosjektet har vært et stort mageplask. Den nye banen – som kostet 36,8 milliarder kroner – er stengt på ubestemt tid på grunn av tekniske problemer.
Bane Nor beklaget dette på en pressekonferanse torsdag.
– Jeg vil beklager til de pendlerne som ble forespeilet et tilbud og har fått et dårligere tilbud i en periode til vi er oppe og går igjen, sa Bane Nor-sjef Gorm Frimannslund.
– Vi jobber etter en tidsplan hvor vi skal være i drift igjen fra 1. februar. Selvfølgelig beklager vi at de ikke fikk det tilbudet de var forespeilet, sa Frimannslund.
Rapporten som offentliggjøres fredag, er utarbeidet av Norconsult. I den ble det stilt spørsmål ved den tekniske løsningen som ble valgt, og som siden har skapt trøbbel.