Nå blir Odin avlivet
Hunden Odin blir avlivet etter at den angrep tre barn på Laksevåg. — Nå ønsker jeg bare å få fred, sier hundeeier Trond Erik Larsen til BT.

25. mars om ettermiddagen startet dramaet i Øvre Holen i Bergen.
Tre barn på 9, 12 og 13 år ble bitt og kjørt i ambulanse til legevakten. Også en voksen syklist ble angrepet.
— Etter en helhetsvurdering mener vi det ikke er forsvarlig å omplassere hunden. Den blir avlivet, sier Vibeke Nistad Dieseth, politiadvokat ved allmennseksjonen i Hordaland politidistrikt.
- Jeg fikk helt panikk og hoppet opp på en bil
En tung tid
Hun uttaler seg til BT etter at hundens eier har opphevet hennes taushetsplikt.
— Jeg er lei meg for at det gikk slik, men godtar vedtaket, sier Trond Erik Larsen.
Han forteller at han har hatt en tung tid etter at border collien angrep barna og understreker at han beklager sterkt det som skjedde.
— Odin var veldig giret og angrep barna på rullebrett. Han har et sterkt gjeterinstinkt, sier hundeeieren.
- Ønsker bare fred
Har du sett hunden etter at den ble tatt av politiet?
— Nei, jeg har ikke orket, ettersom jeg visste at avliving kunne bli utfallet, svarer Larsen.
Han sier at han har mottatt mye hets etter hendelsen og synes folk burde holde seg for gode til å utsette ham for det.
— Nå ønsker jeg bare å få fred. Jeg er lei meg for det som skjedde og beklager det, men jeg synes ikke jeg har fortjent all den dritten fra folk. Jeg aksepterer politiets avgjørelse og håper denne saken nå er historie.