Staff refset for lommemannen-uttalelser
Tor Erling Staff handlet i strid med god advokatskikk da han uttalte seg sterkt kontroversielt om overgrepene som den såkalte lommemannen skal ha begått.
- NTB

Staff er for lengst byttet ut som forsvarer for den 57 år gamle mannen som politiet mener er identisk med «lommemannen». Men da han ble oppnevnt etter pågripelsen i fjor, kom han med flere kontroversielle utsagn – som blant annet bagatelliserte overgrepene mannen skal ha begått.
Nå får han refs av Advokatforeningens disiplinærnemnd, som mener Staff uttalte seg i strid med god advokatskikk da han kom med to uttalelser, ifølge Oppland Arbeiderblads nettutgave.
Staff sa at «lommemannen har fått en del unger til å rote nede i lommene med kjønnsorganet. Hvilke skader skulle dette i utgangspunktet gitt dersom barna ikke var oppdratt til det verste» og at «barn som har tatt skade av seksuelle overgrep er bare preget av sine foreldres holdninger.»
Det er tre gutter som ble utsatt for overgrep som klaget Staff inn for Disiplinærnemnda. De mener uttalelsene hans føltes som nye overgrep for ofrene.
— Jeg er veldig glad på vegne av mine klienter, sier advokat Inger Marie Støen, som er de tre guttenes bistandsadvokat.
Les mer om dette temaet
«Det dreier seg om hender i lommene»
Klager på Staff
Anmeldt til Advokatforeningen
Staff beklager
Rasende på Staff
Kalte overgrep for «kos»
– Kan ikke reagere på Staff
Stang vil anmelde Staff
Sjokkert over Staff
- Et horribelt overgrep
Lommemann-siktet anmelder 17-åring for falsk forklaring
Mest lest akkurat nå
– Veien har på rekordtid blitt den største campingplassen i Bergen
Nå er terrortrusselen på nivå fire. Hva betyr det for meg?
MC mot bil på Sotra. Motorsykkelfører fløyet til Haukeland.
20 år gammal vart han kalla eit «statsministeremne». Så vart det stille rundt Pål.
– Partene snakker direkte med hverandre
«Kaos-slagsmål» på Festplassen og Torgallmenningen