VG: Konen ville gå fra mannen som skjøt henne
Dagen før det angivelige vådeskuddet gikk av i parets bolig på Gran i Oppland og drepte konen, skal hun ha gitt ektemannen beskjed om at hun ville gå fra ham.
Opplysningene om ekteskapsproblemene skal være en vesentlig del av politiets kartlegging av om ektemannen kan ha hatt et motiv for å ha tatt livet av sin ektefelle, skriver VG.
Gjøvik tingrett kommenterer dessuten i forbindelse med varetektsfengslingen av mannen det påfallende i at konen blir skutt dagen etter at hun informerte sin ektemann gjennom 20 år at hun vil skilles.
Politiadvokat Trine Hanssen i Innlandet politidistrikt understreker at ektemannen foreløpig er siktet for uaktsomt drap, men at siktelsen kan utvides dersom det er grunnlag for det.
— Det vi har sagt åpent, er at vi undersøker om dette drapet kan utvides til et forsettlig eller overlagt drap. Vi trenger tid til å kartlegge både de tekniske omstendighetene rundt drapet og forhold rundt den siktede, sier Hanssen.
Ektemannen har selv i sin forklaring fortalt politiet at konen ville gå fra ham, og at paret sammen hadde kommet til konklusjonen om at barnas beste måtte hovedprioriteten.
— Det eneste jeg kan si er at min klient forklarer at skuddet skyldes et uhell, sier mannens forsvarer, advokat Arne B. Krokeide.
Mest lest akkurat nå
Thorbjørn Harr om innspillingen av «Tunnelen»: – Det er første gang jeg er blitt ordentlig forbannet på et filmsett
Hun lå i dusjen med den voldelige samboeren over seg og tenkte: «Jeg vil ikke dø slik»
Debatt: – Avlys priskrigen i matbutikkane!
Bil utfor veien i 80-sonen på Manger
Overlege nådeløs mot effekten av kollagentilskudd: – Det virker ikke
Trafikken direkte