Lover gullfest, ikke storskjerm
Byråd Monica Mæland lover at det blir gullfest på søndag om Brann sikrer gullet innen da. Men storskjerm kan hun ikke garantere.
AV: jennifer fossnes
Les også:
– Det blir selvsagt gullfest, men vi vet ikke helt hvordan det blir med storskjerm på festplassen søndag. Det må vi diskutere i løpet av uken, sier Monica Mæland til bt.no.
– Hva er det som avgjør om det blir storskjerm eller ikke?
– Det er kostbart, og vi har allerede satt det opp to ganger. Fordi kampen mot Viking spilles på Stadion vil det ikke være samme behov for å sette opp skjerm på Festplassen, slik det er blitt gjort ved de to siste kampene, sier hun.
– Det er ikke bare de 100.000 kronene det kommer an på. Det koster også mye å rigge opp utstyret, sier Mæland.
TV 2 avventer
Kampen vises på TV 2. Informasjonssjef i TV 2, Marianne Røiseland, sier at de ikke har fått forespørsel fra kommunen, og kommer ikke til å foreta seg noe før det eventuelt skjer.
– Hvis kommunen ber om å vise kampen, får vi gå gjennom en dialog. Vi har en del betingelser, og det blir i alle fall ikke billigere enn sist gang, sier Røiseland.
Forrige kamp kostet kommunen 100.000 kroner, som tv-kanalen ga til Raftostiftelsen.
Mulig gullfest søndag
Rent praktisk kan Brann vinne mandag kveld, om Stabæk avgir poeng i sin kamp mot Viking. Likevel blir det ikke fest før på søndag, om Brann da har sikret seg gullet.
– Da blir det show med blant andre Brann-spillerne. Vi har jo god erfaring med å arrangere fester nå, sier byråden.
Les også
Siste fra Gulletskahem
Relaterte bilder
TV 2 AVVENTER: TV2 vil ikke foreta seg noe før de eventuelt blir kontaktet av kommunen. FOTO: Bergens Tidende