Ulriken gir ikke opp finaledrømmen

Ulriken tapte den første semifinalen mot Tromsø søndag, men har ikke gitt opp håpet om å spille seg til en finale.

Les også:

- Nei, vi har ikke gitt opp, forsikrer Jonas Stensbye Solbakken. Ulriken-forwarden velger å være optimist, selv om bergenserne ikke levnes den helt store finalemuligheten etter å ha tapt såpass klart som 73-96 i Haukelandshallen søndag. Nå må Ulriken vinne to kamper i Tromsø for å få være med videre i kampen om kongepokalen.

Skal snu det positivt
- De har så klart hjemmebanefordel, men vi prøver å snu det positivt: vi liker å spille for et stort og entusiastisk publikum, og det får vi der oppe. Så får vi heller glemme at det ikke er oss de heier på, sier Solbakken.

Ulriken kom godt i gang i Haukelandshallen, og vant første periode 24-20.

- I starten gikk det bra, vi hadde veldig fin flyt, sier Solbakken.

Men så - i andre periode spilte Tromsø ut hele sitt stjerneregister. De vant perioden 31-11, og kunne gå til pause med en 16-poengs-ledelse. Det ble avgjørende for kampen.

- Traff på det meste
- De skyter fantastisk og treffer på det meste i denne perioden. Det var her vi mistet grepet om kampen, vedgår Ulriken-trener Geir Bangstad.

- Tromsø har jo fire importspillere av høy klasse, så de har mye kvalitet i laget. Når de får i gang sitt favorittspill, og får gjøre som de vil, er de ikke enkle å hanskes med.

Ulriken klarte til en viss grad å komme tilbake, og holdt gjestene fra det høye nord til 25-25 i tredje periode. Men i siste periode gled Tromsø ytterligere fra igjen.

Eskeland best
Øyner du fortsatt finalehåp?

- Ja, det gjør jeg. Det er to kamper igjen å spille. Klarer vi slå dem fredag, kan alt skje. Da er det ny kamp på søndag.

- De er storfavoritter, ingen tvil om det. Men vi skal gjøre alt vi kan for å slå dem, forsikkrer Bangstad.

Best på Ulriken søndag var som så ofte før Audun Eskeland.

Han prikket inn 29 poeng. Her er Ulrikens øvrige poengscorere: Ali Ouakkaha 11, Magne Fivelsdal 10, David Hammer 10, Taylor Mullenax 6, Jonas Stensbye Solbakken 4, Chris-Ebou Ndow 2, Baste Morken 1.

Les også

Siste fra Basketball

Basketspiller frifunnet

- En ryggsekk på 100 kilo er forsvunnet.

- Nå må vi
ha gullfest!

Ulriken slo Gimle i bergensfinalen.

Grønås med rekord

Ulrikens Emilie Nervik Grønås scoret imponerende 44 poeng mot NTNUI.

Enkelt for Frøya

Kampen mot bunnlaget Langhus ble en konsentrasjonsprøve for Frøya.

Frøya jubler for seriegull

- Jeg er stolt av spillerne, sier treneren.

- Må kollapse totalt
for ikke å vinne

Frøya kjørte over Ammerud.

Lederstillinger

Stillinger