• To view this page ensure that Adobe Flash Player version 10.1.0 or greater is installed.

    Get Adobe Flash player

    Her tar førstedamen push-ups

    Michelle Obama snakket både om mannens garderobevaner og ble utfordret i push-up-konkurranse da hun gjestet showet til Ellen DeGeneres. Video: Heidi Røsok-Dahl / ScanpixNTB

    VIDEO: bt tv

  • FOTO: SCANPIX

USAs førstedame viste muskler

USAs førstedame Michelle Obama er ikke redd for å vise muskler, noe hun gjorde da talkshowdronningen Ellen DeGeneres utfordret henne til uhøytidelig konkurranse onsdag.

Presidentfruen var gjest i «The Ellen DeGeneres Show» for å drive reklame for sin kampanje for å få amerikanerne til å spise sunnere og trene mer.

 

Da DeGeneres ønsket å vite hvordan det sto til med førstedamens egen helse, tok Michelle Obama utfordringen bokstavelig talt på strak arm.

Foran studiopublikum konkurrerte de to kvinnene om hvem som kunne ta flest armhevinger. Obama tok 25 og DeGeneres måtte seg slått.

DeGeneres forsøkte etter beste evne å bortforklare nederlaget.

- Jeg tenkte at det ville være for galt å briske seg på bekostning av førstedamen, så jeg stanset. Det ville sett for ille ut om jeg hadde slått henne. Jeg er 54 år gammel og hun er 48, sa DeGeneres.

Les også

Siste fra Utenriks

Opprørere sverger hevn
etter massakren i Houla

Av nær 100 drepte, var rundt 30 barn. Den syriske regjeringen benekter å stå bak angrepet.

Krisemøte om massakren i Syria

Den arabiske ligas utenriksministre skal holde krisemøte om massakren i den syriske byen Houla, hvor over 90 mennesker ble drept.

- Gjorde det jeg kunne

Tooji feiret bursdagen med å bli sist i MGP.

- Over 90 personer massakrert

Rekker av blodige lik på bakken preger bildene fra den syriske byen Houla. Den norske generalmajoren Robert Mood kaller drapene i byen en brutal tragedie.

Tooji fikk trampeklapp

Norges Tooji sjarmerte publikum og mottok trampeklapp for låten «Stay» i Baku lørdag kveld.

Dette deler våre lesere på Facebook:

Mest lest

SØK I SKATTELISTENE (2009)

Siste saker

Lederstillinger

Stillinger