Svenske ministere vedgår hasjbruk

Sveriges nye arbeidsmarkedsminister Sven Otto Littorin innrømmer at han har prøvd hasj «for lenge siden».

Les også:

- Jeg har også røykt hasj. Jeg tilstår. I inhaled, sier Littorin til det svenske nyhetsmagasinet Fokus som utkommer fredag, ifølge avisa Aftonbladets nettsider.

Littorins narkotikabruk er den siste av en rekke skandaler som har rystet den nyutnevnte regjeringen til Fredrik Reinfeldt denne uka.

Også finansminister Anders Borg innrømmet i et intervju med Aftonbladet at han hadde røykt marijuana. Kulturminister Cecilia Stegö-Chilòs har måttet tilstå at ikke har betalt TV-lisens på 16 år, mens flere andre ministere har innrømmet å ha brukt svart arbeidskraft.

Nå velger også arbeidsmarkedsminister Littorin å bekjenne sine synder. I det siste nummeret av Fokus legger han kortene på bordet: På en ferietur til India sammen med noen venner for lenge siden, prøvde han hasj for første - og ifølge ham selv eneste - gang.

- Ja, det er første og eneste gang jeg har røykt hasj. Det er ikke noe jeg anbefaler, sier han til Aftonbladet.

Les også

Siste fra Utenriks

Opprørere sverger hevn
etter massakren i Houla

Av nær 100 drepte, var rundt 30 barn. Den syriske regjeringen benekter å stå bak angrepet.

Krisemøte om massakren i Syria

Den arabiske ligas utenriksministre skal holde krisemøte om massakren i den syriske byen Houla, hvor over 90 mennesker ble drept.

- Gjorde det jeg kunne

Tooji feiret bursdagen med å bli sist i MGP.

- Over 90 personer massakrert

Rekker av blodige lik på bakken preger bildene fra den syriske byen Houla. Den norske generalmajoren Robert Mood kaller drapene i byen en brutal tragedie.

Tooji fikk trampeklapp

Norges Tooji sjarmerte publikum og mottok trampeklapp for låten «Stay» i Baku lørdag kveld.

Dette deler våre lesere på Facebook:

Mest lest

SØK I SKATTELISTENE (2009)

Siste saker

Lederstillinger

Stillinger