Kuldebølgen er ikke ventet å avta med det første

Det kalde vinterværet som har lagt seg over Europa, kan komme til å bite seg fast til slutten av februar, ifølge meteorologer.

- Vi har større tro på en endring i midten av februar, men ikke til mildere vær, sier meteorolog Leon Brown fra Weather Channel i Storbritannia.

- Februar kommer trolig til å forbli kald helt til slutten av måneden, fortsetter han.

Kulda og det kraftige snøfallet har tatt livet av flere hundre personer rundt om i Europa. Temperaturene har i enkelte østlige land nærmet seg 40 kuldegrader.

Over 130 landsbyer var onsdag uten elektrisitet i Bulgaria, og hæren bidro til utdeling av mat og medisiner, ifølge det bulgarske forsvarsdepartementet.

Les også

Siste fra Utenriks

Opprørere sverger hevn
etter massakren i Houla

Av nær 100 drepte, var rundt 30 barn. Den syriske regjeringen benekter å stå bak angrepet.

Krisemøte om massakren i Syria

Den arabiske ligas utenriksministre skal holde krisemøte om massakren i den syriske byen Houla, hvor over 90 mennesker ble drept.

- Gjorde det jeg kunne

Tooji feiret bursdagen med å bli sist i MGP.

- Over 90 personer massakrert

Rekker av blodige lik på bakken preger bildene fra den syriske byen Houla. Den norske generalmajoren Robert Mood kaller drapene i byen en brutal tragedie.

Tooji fikk trampeklapp

Norges Tooji sjarmerte publikum og mottok trampeklapp for låten «Stay» i Baku lørdag kveld.

Dette deler våre lesere på Facebook:

Mest lest

SØK I SKATTELISTENE (2009)

Siste saker

Lederstillinger

Stillinger