• HATER POLITIET: Eivind Berge (34) hater politifolk så intenst at han mener de bør dø. Bakgrunnen er at han mener politiet er den mannsundertrykkende feministstatens håndhevere.

    FOTO: MAGNUS AAMO HOLTE

Vil ha fire uker til for Berge

- Det er fare for gjentakelse av straffbare handlinger, sier politiadvokat.

Politiet vil be om fire nye uker i varetekt for bloggeren Eivind Berge (34), som er siktet for å ha oppfordret til politidrap.

Det skal være et nytt fengslingsmøte fredag, og politiet mener Berge må varetektsfengsles videre, melder NRK.

Les også

HATER POLITIET: Eivind Berge (34) hater politifolk så intenst at han mener de bør dø. Bakgrunnen er at han mener politiet er den mannsundertrykkende feministstatens håndhevere. FOTO: MAGNUS AAMO HOLTE

- Ville ikke blitt pågrepet før 22. juli

Ytringsfrihetsekspert om pågripelsen av 34-åringen.

Les også

STORT FREMSKRITT: Blogger og student Eivind Berge stiller i dag til paneldebatt på universitetet om Breiviks kvinnesyn. Jeg ble positivt overrasket etter 22. juli. Endelig skjedde noe for mannssaken. Det var et stort fremskritt, mener han. Universitetet var usikre på om de skulle invitere den kontroversielle bloggeren eller ikke, på grunn av hans sterke meninger.PRIVAT FOTO  

- Regner med å bli dømt

Den fengslede bloggeren Eivind Berge sammenlikner seg med Nelson Mandela.

Les også

Ville drepe politimann på Torgallmenningen

Blogger Eivind Berge fengsles i to uker. Politiet frykter terrorplaner.

- Det er fordi det er fare for gjentakelse av nye straffbare handlinger, sier politiadvokat Rudolph Christoffersen ved Hordaland politidistrikt.

Christoffersen frykter at Berge vil fortsette sine aksjoner mot norsk politi og med å oppfordre til drap på polititjenestemenn.

- Vi har valgt å ta hans uttalelser på alvor. Han er veldig tydelig på det han skriver på sine blogger. Det er vi nødt til å forholde oss til. Vi anser ham som en mann som absolutt står inne for de uttalelsene han har framsatt, sier han.

Christoffersen sier at det også er kommet inn nye opplysninger i saken, men han vil ikke gi noen detaljer om dette.

- Det kommer vi til å legge fram i retten på fengslingsmøtet på fredag, sier han.

Berge ble pågrepet og siktet 4. juli. Hans advokat Kaj Wildum har uttalt at 34-åringen ikke erkjenner straffskyld, og at han mener uttalelsene ligger innenfor ytringsfrihetens rammer og ikke nødvendigvis må tas bokstavelig.

Les også

Siste fra Lokalt

Bergensbanen stengt på grunn av ras

Ras mellom Finse og Haugastøl kan stoppe togtrafikken i mange dager.

Så mykje kostar E16-ulykkene

Ulykkene på E16 til Voss kostar samfunnet over 100 millionar kvart einaste år.

o Fyllekjørte med traktor

Slo til en mann og stakk fra stedet.

Torben ble angrepet med kniv og stein.
Han stoppet tyvene med bare nevene.

- Folk i Norge er så passive, sier 34-åringen.

o Tapte veddemål - må gå til Ålesund

- Jeg har aldri angret så mye på noe, sier Per William Lie.

Dette deler våre lesere på Facebook:


Siste saker