• LOKALKJENTE: Her en gjeng fra Norheimsund Røde Korps, med ett lite innsalg av bergensere, som frivillig hjelper til med letingen.

    FOTO: TORE FRUGÅRD

  • LOKALKJENTE: Her en gjeng fra Norheimsund Røde Korps, med ett lite innsalg av bergensere, som frivillig hjelper til med letingen.

    FOTO: TORE FRUGÅRD

Valpen Matrix funnet

Leteaksjon etter forsvunnet hundevalp på Kvamskogen.

Onsdag formiddag ble det organisert en leteaksjon etter valpen Matrix, som forsvant på nyttårskvelden. Det har vært perioder med opphold mellom snøbygene på Kvamskogen i dag, og på det meste gikk 18 personer og søkte i området.

- Åtte har hjelpekorpserfaring og flere er lokalkjente. Det varmer veldig at så mange er med å hjelpe oss å lete etter hunden min, sia hundeeier Tore Frugård til bt.no fra fjellet.

Fant ikke hunden

De fikk låne sambandsutstyr og refleksvester fra Kvam brannvesen. Men søket var dessverre resultatløst, og de avsluttet i 17-tiden.

Les også

Har du sett Matrix?

Valp forsvunnet på Kvamskogen. Leteaksjon i gang.

- Jeg tror ikke det er mange hytter mellom vår og Eikedalstunnelen vi ikke har vært på nå. Det er gjort en formidabel innsats, men det er som å lete etter nålen i høystakken, sa  Frugård.

Funnet torsdag

Ungdommer fra Fana Røde Kors og Kvinnherad Røde Kors fant hunden i live på Kvamskogen torsdag formiddag.

Les også

Siste fra Lokalt

Kranglete mann kom kjørende full på fest

Politiet rykket ut til Rosendal.

Ramponerte flere parkerte biler

Mann sendt til legevakt for å sy sårene etter å ha knust flere ruter.

Her stiller han klokken

«Jeg er kongen av Bergen», ropte mannen etter å ha dyttet på viserne.

- Aldri sett så mye grisekjøring

Her fliser han forbi, tett inntil land i høy fart.

Krasjet på land med båt

Båtfører i 40-årene sendt til sykehus.

Relaterte bilder

LANGS VEIENE: Også langs veiene på Kvamskogen letes det etter hundevalpen i dag. FOTO: TORE FRUGÅRD

Dette deler våre lesere på Facebook:

Mest lest

SØK I SKATTELISTENE (2009)

Siste saker

Lederstillinger

Stillinger