Tatt med hasj og heroin

Asylsøker (35) hadde hendene fulle da han ble stoppet av politiet.

Torsdag ved 11-tiden ble nigerianeren observert i Nygårdsparken med noe i hendene.

- Politiet tok kontakt med ham. Han ble da tatt på fersken med 15 gram heroin og 60 gram hasj, sier politiadvokat Rudolf Christoffersen.

Politiet ønsker i dag å få varetektsfengslet mannen fra Nigeria. Han kom til Norge i november i fjor og har søkt asyl i Norge.

- Han risikerer en ubetinget fengselsstraff for dette. Beslaget er på grensen til det som regnes som en grov narkotikaforbrytelse, sier Christoffersen.

Les også

Siste fra Lokalt

Slik kom politiet på sporet av vrakene

Ren slump avslørte dumpingplass ved Knarvik. Her er historien bak.

Båt havarerte ved kai i Sandviken

Brannvesenet legger ut lenser for å stoppe diesellekkasje fra båten «Victoria Regina» i Elsesro i Bergen.

Forbyr salg av barnegrøt

Barnegrøten kan være helseskadelig.

- Ulykkene preger folk her ute

To dødsulykker på kort tid i Lindås. Rusede sjåfører skal ha utløst begge - og selv overlevd sammenstøtene.

Planla flukt med småfly til Serbia

På Youtube hadde han lært å fly småfly. Med det kunne han komme seg til Serbia. Slik planla Anders Behring Breivik flukten.

Krever 90 millioner for omstridt hus

Etter å ha leid ut ulovlig i flere år, kan Thomas Jellestad Jensen tjene flere titalls millioner kroner på eiendommen.

Relaterte bilder

FOTO: BERGENS TIDENDE

Dette deler våre lesere på Facebook:

Mest lest

SØK I SKATTELISTENE (2009)

Siste saker

Lederstillinger

Stillinger