I følge en melding på nettsidene til Norges Musikkorps Forbund vant Tomra Brass Band 1. divisjon. Follesø Musikklag vant 2. divisjon. 3. divisjon var det Jølster Musikklag som vant, mens det i 4. og siste divisjon var Kopervik Musikkorps som gikk til topps.

Dette var 28. gang NM for Brassband ble arrangert, og konkurransen gikk over to dager. Med 64 deltakerkorps og 2.400 deltakere, tangerte årets mesterskap fjorårets deltakerrekord.

Elitedivisjon:

1. Stavanger Brass Band, Russell Gray, 98+95/96.5

2. Manger Musikklag, Robert Childs, 94+98/96

3. Eikanger-Bjørsvik Musikklag, Nicholas J. Childs, 92+96/94

4. Oslofjord Brass, Michael Antrobus, 96+87/91.5

5. Molde Brass Band, Garry E. Cutt, 90+91/90.5

6. Sandefjord Brass Symposium, Ray Farr, 89+90/89.5

7. Ila Brass Band, Trond Korsgård, 88+90/89

8. Tertnes Brass, Bjørn Breistein, 93+84/88.5

9. Krohnengen Brass Band, Allan Withington, 85+92/88.5

10. Jaren Hornmusikkforening, Helge Haukås, 87+86/86.5

Beste solist: Basstrombone, Manger Musikklag

Beste gruppe: Slagverk, Manger Musikklag

1. divisjon

1. Tomra Brass Band, Frans Violet, 95

2. Oslo Brassband, Michael Antrobus, 94

3. Kleppe Musikklag, Eirik Gjerdevik, 92

4. Sola Brass Band, Rune Gundersen, 91

5. Alexander Brass Band, Morten E. Hansen, 90

6. Askøy Brass Band, Helge Haukås, 89

7. Haukås Musikklag, Thor-Arne Pedersen, 88

8. Radøy Brass, Gareth Pritchard, 87

9. Oster Brass, Reid Gilje, 85

10. Brøttum Brass, Thorbjørn Lunde, 84

11. Tromsø Brass, Robert Jensen, 82

12. Vennesla Kristne Brass, David Tellefsen, 80

Beste solist: Solokornett, Haukås Musikklag

Beste gruppe: Slagverk, Tomra Brass Band

Dommere

Karl Ole Mitbø

Jens T. Larsen

2. divisjon

1. Follesø Musikklag, Egil Magnussen, 93

2. Sørum Musikklag, Erling Myrseth, 92

3. Tysnes Musikklag, Eirik Gjerdevik, 91

4. Hornorkesteret Stavanger, Geir Karlson, 89

5. Bergen Brass Band, Stian E. Svendsen, 88

6. Ørskog Brass, Henrik Dalhaug, 87

7. Sagvåg Musikklag, Håvard Kroka, 86

8. Tertnes Amatørkorps, Tormod Flaten, 85

9. Stangaland Brass, Eirik Gjerdevik, 84

10. Flesland Musikklag, Bengt Florvåg, 83

11. Fræna Musikkorps, Jens Kristian Mordal, 82

12. Trondheim Politis Brassband, Odd Steinar Mørkved, 81

13. Borge Brass Band, Torstein Aagaard-Nilsen, 80

Beste solist: Solokornett, Follesø Musikklag

Beste gruppe: Salgverk, Sørum Musikklag

Dommere

Karl Ole Mitbø

Jens T. Larsen

3. divisjon

1. Jølster Musikklag, Arvid Anthun, 98

2. Gjesdal Brass Band, Christian Tenfjord, 97

3. Rong Brass, Reid Gilje, 94

4. Laksevåg Musikkforening, Tom Brevik, 93

5. Hasle Brass, Michael Antrobus, 92

6. Musikkorpset Gjallarhorn, Espen Westbye, 90

7. Fagernes Musikkorps, Tor Arthur Hagen, 89

8. Gjøvik Bybrass, Roar Bjerkehagen, 88

9. Austrheim/Lindås Musikklag, Pål Magne Austnes, 87

10. Skui Brassband, Henrik Dalhaug, R86

11. Nes Musikkforening, Andres Halla, 85

12. Skodje Ungdomskorps, Gary Mcphee, 84

Beste solist: Eufonium, Musikkorpset Gjallarhorn

Beste gruppe: Tuba, Rong Brass

Dommere

Rune Bergman

Geir Ulseth

4.divisjon

1. Kopervik Musikkorps, Selmer Simonsen, 96

2. IMI Brass, Per-Erik Petersen, 91

3. Rosendal Musikklag, Jan Magne Olsen, 90

4. Frei Hornmusikk, Stein Åge Sørlie, 89

5. Grenland Brass, Rune Hansen, 88

6. Hordvik Musikklag, Knut Emil Mjøs, 86

6. Skeie Glad Brass, Einar Mæland, 86

8. Brumund-Nordaasen Musikkforening, Botolv Gjeldaker, 85

9. Lalm Musikkforening, Morten Graff, 84

10. Kjølsdalen musikklag, Helge Øren, 83

10. Lismarka/Mesnali Brass, Morten Fagerjord, 83

12. Hetlevik musikklag, Jan Arne Pupe, 82

12. Rudsbygd Brass, Grethe Berntsen, 82

14. Eigersund Blåseorkester, Dag Voigt, 81

15. Kaland/Lysefjorden Musikklag, Oddvar Nøstdal, 80

15. Sauda Musikklag, Eli-Jorun Tangeraas, 80

17. Kvikne Hornmusikk, Geir Morten Øien, 79

Beste solist: Euphonium, Kopervik Musikkorps

Beste gruppe: Slagverk, IMI Brass

Dommere

Arnfinn Dalhaug

Geir Ulseth