Siste vogn på vei til Bergen i natt

Den tolvte og siste vognen - i hvert fall for denne gangen - er på vei til Bergen med danskebåten.

Les også:

Dette er gode nyheter for deg som hater å vente på neste avgang. Når vognen settes i trafikk rundt 1. november, skal Bybanen gå hvert 6. minutt i rushtiden, og hvert tiende minutt resten av dagen.

- Dette er en milepæl, sier Rune Jenssen, informasjonsansvarlig for Bybanen Utbygging.

Vognen, som får navnet 212, er ventet å ankomme Skoltegrunnskaien i Bergen tidlig mandag morgen. I løpet av den påfølgende natten skal den kjøres til skinnegangen - via Åsane. Alle vognene er blitt fraktet den samme omveien, ettersom de er 32 meter lange og må helt ut til rundkjøringen ved Gullgruven for å snu. Slik gikk det da den tredje vognen kom i mars:

Vi får garantert se enda flere vogner i Bergen, men det blir først i forbindelse med Bybanens 2. byggetrinn. Fylkeskommunen har allerede bestilt fem nye vogner.

Hvordan synes du Bybanen fungerer? Si din mening i feltet under!

Les også

Siste fra Lokalt

Nær varmerekord

26 grader i Bergen. Sjekk resten av pinsen

Robert har vært kvalm
hver eneste dag i 13 år

- Jeg ville kaste meg ut fra leiligheten i sjette etasje.

- Jeg er helt skjelven

Et 200 meter bredt snø- og steinras er gått i elva Volda mellom Aurland og Skjerdal. Laila Kjos våknet av raset.

Juryen har talt:
Disse var best

- Spesielt høy kvalitet i år, mener 17. mai-komiteen.

o Brannmelding på Dale

Brannvesenet og ambulanse rykker ut til melding om røykutvikling.

Dette deler våre lesere på Facebook:


Siste saker