Åtteåringen mønstra familien sin to år eldre shetlandsponni Jinkwa of Berry, eigar Nadja Gjelsvik Låstad Tysse.

Reina vart kåra til «Dagens juniormønstrar» og ekvipasjen vann avstemminga blant eit talrikt publikum.

Dommarane nøgde seg med å gje pon-nien tredjepremie, men ein stolt åtteåring kunne vandra ut av ridehallen ved Voss jordbruksskule, leiande på den vesle hes-ten med blå sløyfe og æresdekken.

Jubileumsmønstringa stilte i dag hop-pene i fokus. Her vanka det sløyfer av fleire kulørar. Aller fremst stod kaldblodstravaren Neslill til Nils T. Bjørke, dekorert med kvit førstepremiesløyfe og rosett.

Vi kjem attende med resultatlister frå mønstringa.

**Les også:

Dina stal husdyrshowet**

Resultat

Husdyrmønstringa på Voss 2008

150 ÅRS JUBILEUM

UNGHESTUTSTILLING 31.05.08

Kaldblodstraver hingster 2 år:

BERGE KNERTEN, far: Minpil mor: Donna Mari 8-8-8-9-8 Sløyfe Kv. 1

Eier: Silje Olde, 5700 Voss.

HAUKELI BLÆSEN, far: Minpil mor: Haukeli Stjerna 8-9-6-5-7 Sløyfe

Eier: Bergsvein Bendiksen, 5938 Sæbøvågen.

PILAGUTEN, far: Åkre Lurifax mor: pil Fryd 7-7-6-7-7 Sløyfe

Eier: Terje og Erlend Haukeland, 5212 Søfteland.

Kaldblodstraver hingster 1 år:

BJØRKEKVIKK, far: Alm Viktor mor: Bjørkedokko 8-7-8-8-8 Sløyfe Kv. 3

Eier: Nils T. Bjørke, 5700 Voss.

BJØRKEVIKTOR, far: Alm Viktor mor: Nesflya 8-8-8-9-8 Sløyfe Kv. 1

Eier: Erik Landaas og Trond Davanger, 5225 Nesttun.

BOVIS RAMBO, far: Mørtvedt Jerkeld mor: Rosali 8-7-8-7-8 Sløyfe

Eier: Vidar Bryn, 5713 Vossestrand.

STJERNE KVIKKEN, far: Åkre Lurifax mor: Kvikk Mona 8-8-8-7-8 Sløyfe Kv. 2

Eier: Toril og Kjell Jostein Herheim, 5710 Skulestadmo.

Kaldblodstraver hopper 3 år:

BJØRKEJUNI, far: Pål Even mor: Bjørkedokko 8-8-7-8-8 Sløyfe Kv. 1

Eier: Jostein Finne og Nils T. Bjørke, 5700 Voss.

LEAJENTA, far: Pål Even mor: Ergajenta 8-8-7-8-8 Sløyfe Kv. 2

Eier: Tore Lunde, 5690 Lundegrend.

Kaldblodstraver hopper 2 år:

DAURMA, far: Steinsvad Eld mor: Sanner Frøya 8-8-8-7-8 Sløyfe Kv. 1

Eier: Arne M. Kjerland, 5736 Granvin.

Kaldblodstraver hopper 1 år:

TUN TORA, far: Alm Viktor mor: Tun Elda 9-9-8-9-9 Sløyfe Kv. 1

Eier: Ivar og Alice Hegg Skjønhaug, 5641 Fusa.

KVITHEIMS KARIN, far: H. G. Balder mor: Askepott 8-9-7-6-7 Sløyfe

Eier: Nils Skutle, 5710 Skulestadmo.

VALLE LILO, far: Mørtvedt Jerkeld mor: Julianne 8-8-8-8-8 Sløyfe Kv. 2

Eier: Vidar Bryn, 5713 Vossestrand.

Varmblodstraver hingster 1 år:

BLUE VARIOUS, far: Blue Fighter mor: Stradivarious 8-7-7-7-7 Sløyfe

Eier: Christine Pettersen, 5019 Bergen.

Varmblodstraver hopper 2 år:

NICE MARITAS, far: Gazza Degato mor: Nice Story 8-9-6-7-7 Sløyfe

Eier: Svein Olav Arnøy og Ida Karoline Båtnes, 5700 Voss.

NICE PALEMA, far: Gazza Degato mor: Nice Louise 8-8-7-8-8 Sløyfe Kv. 1

Eier: Aslaug Øvrebø og Svein Olav Arnøy, 5700 Voss.

Dølehest hopper 2 år:

MERINGA LINDA, far: Liagutten mor: Meringasvarta 8-9-9-8-8 Sløyfe Kv. 1

Eier: Erling Gjerde, 6863 Leikanger.

GRANVINS ERLA, far: Randsvarten mor: Raupila 7-7-8-8-7 Sløyfe

Eier: Sandra Kvåle Rykkje, 5610 Øystese.

ERSLANDS FRØYA, far: Ristvedt Grane mor: Gutiskripa 8-8-6-8-7 Sløyfe

Eier: Kari Ersland, 5452 Sandvoll.

AURDALSBLESA, far. Vetle Rauen mor: Aurdøla 7-7-6-7-7 Sløyfe

Eier: Olav L. Aurdal, 5730 Ulvik.

Dølehest hopper 1 år:

SMEDSMO BRONA, far: Myklar mor: Mari Blessa 9-9-9-9-9 Sløyfe Kv. 1

Eier: Alf Rongved, 5286 Haus.

Fjordhest hingster 2 år:

BIRK GJERSTAD, far: Fredrik Skovå mor: Ronja Frå Økland 7-8-8-7-7 Sløyfe

Eier: Arnfinn Gjerstad, 5700 Voss.

ÅDLANDSPRINSEN, far: Rudsmo Råssar mor: Stina Kjærland 8-8-6-8-7 Sløyfe

Eier: Raagnfrid Aadland Olsnes, 5652 Årland.

Fjordhest hingster 1 år:

FEEDTS HAUKJON, far: Fattnes Jonas mor: Feedts Linda 7-7-5-7-6 ikke sløyfe

Eier: Samson Feedt, 5464 Dimmelsvik.

LEONARDO, far: Herman mor: Trine Frå Økland 7-8-8-9-8 Sløyfe

Eier: Hjørdis Hauge, 5281 Valestrandsfossen.

KLØVSTADS SANTOR, far: Torsetblakken mor: Solilja 6-6-6-7-6 ikke sløyfe

Eier: Hanne Kløvstad, 5773 Hovland.

Fjordhest hopper 3 år:

SOLHOVDS FABINA, far: Fabian mor: Vossa Frigg 7-8-8-8-8 Sløyfe Kv. 2

Eier: Randi Agledal, 5700 Voss.

ROSELISE, far: Fredrik Skovå mor: Rosa Lilje 8-9-8-9-8 Sløyfe Kv. 1

Eier: Sigmund Nesvik, 4362 Vigrestad.

BORGE SILJA, far: Mykletind mor: Drage Silja 7-7-6-9-7 Sløyfe

Eier: Dag Laupsa Borge, 5610 Øystese.

VINTERROSA, far: Sveiar mor: Vagny 8-8-7-7-7 Sløyfe

Eier: Ida Helen Jakobsen, 5314 Kjerrgarden.

Fjordhest hopper 2 år:

LANGESÆTER FRØYA, far: Fredrik Skovå mor: Vesla Gjøstein

Sløyfe Kv. 3

Eier: Olav Langesæter, 5710 Skulestadmo.

BIRKELID PRINSESSA, far: Ljosprins mor: Birkely Monja

Sløyfe Kv. 1

Eier: Roald Skogland, 5500 Haugesund.

RONJA DRAGE, far: Rudsmo Råssar mor: Ljosia Drage 9-8-8-8-8 Sløyfe Kv. 2

Eier: Lars Småbrekke, 5620 Tørvikbygd.

Fjordhest hopper 1 år:

JUNES EMMA, far: Jupiter Skovå mor: Vågs June 8-8-8-8-8 Sløyfe Kv. 1

Eier: Anette Lohne, 5643 Strandvik.

LANGESÆTER FRIGG, far: Lunner Per mor: Vesla Gjøstein

Sløyfe Kv. 3

Eier: Olav Langesæter, 5710 Skulestadmo.

ALEXANDRIA, far: Rudsmo Råssar mor: Drage Silja 7-7-7-8-7 Sløyfe

Eier: Dag Laupsa-Borge, 5610 Øystese.

TUNILD, far: Rudsmo Råssar mor: Shiba 8-8-8-7-8 Sløyfe Kv. 2

Eier: Møyfrid Tunheim Lone og Helge Lone, 5282 Lonevåg.

HELJARS TORA, far: Torsetblakken mor: Tira To 7-7-8-8-7 Sløyfe.

Eier: Jarle O. Kjelsnes og Helene Kjelsnes, 6909 Florø.

Nordlandshest/Lyngshest hingster 1 år:

VILLEMANN, far: Sjarm mor: Sølva 7-7-7-7-7 Sløyfe

Eier: Inger Johanne Blomstereng, 6895 Feios.

Nordlandshest/Lyngshest hopper 3 år:

SELMA, far: Høgmo Junior mor: Værbys Ruska 8-8-7-8-8 Sløyfe Kv. 1

Eier: Aud Drevsjø Flisram, 5713 Vossestrand.

Nordlandshest/Lyngshest hopper 1 år:

VILLEMØY, far: Sjarm mor: Sygna 8-8-7-7-7 Sløyfe

Eier: Inger Johanne Blomstereng, 6895 Feios.

Welsh Sec. A hingst 1 år

BOO-BEEPS PATCHER, far: Brierdene Gwillam mor: Harvest Bo-Peep

Sløyfe

Eier: Arild Himle, 5700 Voss.

Dagens senior mønstrer: Christine Pettersen

Dagens junior mønstrer: Ola Himle

Dagens Hest: Tun Tora

Hordaland Fjordhestlag’s 3 års pokal: Valisia, Eier: Vilde Almeland, 5229 Kalandseidet.

Hordaland Fjordhestlag’s 2 års pokal: Ronja Drage, Eier: Lars Småbrekke, 5620 Tørvikbygd.

Hoppeutstilling Voss 1.6.08

Kaldblodstraver klasse 4

NESLILL, far: Braute mor: Neslita 10-9-8-10-9 Pr. 1 Kv. 1

Eier: Nils T. Bjørke, 5700 Voss.

HAUKELI STJERNA, far: Bork Rigel mor: Kalvira 9-9-7-8-8 Pr. 2 Kv. 3

Eier: Norvald Anthun, 5700 Voss.

ELDHUSFLYA, far: Elding mor: Kongsflya 9-8-8-9-9 Pr. 2 Kv. 2

Eier: Bjørn Vethe, 5700 Voss.

Kaldblodstraver klasse 6:

SLÅTT MIA, far: Elding mor: Slått Vina 9-9-8-9-9 Pr. 3 Kv. 1

Eier: Gry Tvilde og Per Ivar Hosås, 5700 Voss.

SVARTAHORGI, far: Elding mor: Lønahorgi 7-8-6-8-7 Pr. G.

Eier: Bente Røyrbotten, 5700 Voss.

LØNG HÅPE, far: Ilmin mor: Løngarna 8-9-8-8-8 Pr. 3 Kv. 2

Eier: Arne H Skeie og Tonje Øiestad Skeie, 5700 Voss.

VÅRBRIS, far: Lille Eyolf mor: Jofrid 7-7-6-7-6 Pr. G.

Eier: Silje Himle, 5700 Voss.

MARI SNELLA, far: Rolex K. mor: Toddy Frøkna 8-7-7-7-7 Pr. G.

Eier: Morten Tofastrud og Anita Karina Sunde, 5700 Voss.

Dølehest klasse 4:

GILJA, far: Vossasvarten mor: Odlobruna 8-8-7-8-8 Pr. 2 Kv. 1

Eier: Bjarne Hjelle, 5700 Voss.

Dølehest klasse 6:

RAUPILA, far: Stalheimblæsen mor: Terne Pila 8-8-6-7-7 Pr. 3

Eier: Olve Kjerland, 5736 Granvin.

ROSITA, far: Dalasvarten mor: Rose Bonika 8-8-7-9-7 Pr. 2 Kv.1

Kjøreprøve 48 poeng. Beste dølehest.

Eier: Simianne Hirth, 5700 Voss.

Fjordhest klasse 4:

LØKLING NINROSA, far: Bjørktind mor: Nina 8-8-8-9-8 Pr. 2 Kv. 2

Eier: Jan Even Myklebust, 6150 Ørsta.

VILDE VEVLE, far: Hildmann mor: Daysy 9-8-8-10-9 Pr. 2 Kv. 1

Eier: Selmer Nordbustad og Jonas Vevle, 5687 Flatråker.

VESLA GJØSTEIN, far: Herman mor: Garlilja 8-8-9-8-8 Pr. 2 Kv. 3

Eier: Olav Langesæter, 5710 Skulestadmo.

Fjordhest klasse 5:

NORDBUSTAD GURA, far: Skogheims Brimen mor: Gladi

Pr. 2 Kv. 1

Kjøreprøve 48 poeng

Eier: Gurine Blikra, 5580 Ølen.

Fjordhest klasse 6:

SAUSJORDS LINNI, far: Hågvard mor: Sanja 7-7-5-7-6 Pr. G.

Kjøreprøve 45 poeng.

Eier: Anita Jordalen og Lars Hole, 5713 Vossestrand.

LUNA HIRTH, far: Lunnar mor: Greia 9-9-7-9-8 Pr. 2 Kv. 1

Eier: Leif Arne Lirhus, 5713 Vossestrand.

Fjordhest klasse 7:

VALISIA, far: Herman mor: Savanna 9-8-8-8-8 Pr. 2 Kv. 1

Kjøreprøve 49 poeng. Dagens beste kjøreprøve.

Eier: Vilde Almeland, 5229 Kalandseidet.

Nordlandshest/Lyngshest klasse 6:

LØKKE GURO, far: Pan mor: Løkke Tiril 8-8-8-8-8 Pr. 2 Kv. 1

Rideprøve 9 Dagens beste rideprøve.

Eier: Heidi Øyarhamn, 5486 Rosendal.

NETTA, far: Eliasnes Ludvig mor: Nerona 8-8-7-7-7 Pr. 3

Rideprøve 7

Eier: A. G. Væhle og Magnar Helgesen, 5700 Voss.

Dartmoor klasse 6:

LINDMARKENS FILIPPA, far: Taras Thunder mor: Lindmarkens Felicia

Pr. 2 Kv. 1

Rideprøve 6

Eier: Toril Åmot og Oda Åmot Bjelland, 5713 Vossestrand.

Shetlandsponni klasse 4:

JINKWA OF BERRY, far: Ward of Houlland mor: Jinx of Berry

Pr. 3

Eier: Nadja Tysse, 5282 Lonevåg.

Shetlandsponni klasse 6:

CAMOMILLA, far: Brynjar mor: Skogmyrens Holly

pr. 2 Kv. 1

Eier: Elianna Skåtun, 5643 Strandvik.

Dagens senior mønstrer: Simianne Hirth.

Dagens junior mønstrer: Reina Solberg Tysse

Dagens hest: Neslill.

Arne Hofseth
Arne Hofseth
Arne Hofseth