Misbrukte stesønnen

Først misbrukte han stesønnen (7) på det groveste. Etterpå truet mannen med å drepe gutten.

Denne uken ble den tiltalte 42-åringen dømt til fengsel i to og et halvt år for seksuell omgang og trusler mot stesønnen.

Fortalte ingenting
Overgrepene begynte i 2000 da gutten var syv år, og fortsatte jevnlig de neste tre årene. Likevel fortalte han ikke hva som hadde skjedd før flere år senere. Det var moren og hennes nye samboer som fikk vite hva som hadde skjedd. Da var gutten blitt 14 år.

I mellomtiden var stefaren dømt for seksuell omgang datteren sin og hennes venninne.

42-åringen pleide å komme inn på rommet til stesønnen for å gjennomføre overgrepene. Etterpå truet han gutten med å drepe ham hvis han fortalte noen om det som skjedde. Ifølge dommen fra Bergen tingrett skjedde dette hver gang.

Må betale 200.000
Mens overgrepene skjedde trodde syvåringen at 42-åringen var hans biologiske far. At dette ikke var tilfellet ble først klart flere år senere.

Retten valgte å tro fullt ut på guttens forklaringer, til tross for at stefaren nekter for misbruket.

Stesønnen bærer fremdeles preg av overgrepene han ble utsatt for som liten gutt. Ifølge de sakkyndige lider han av posttraumatisk stresslidelse som blant annet gir utslag gjennom økt irritablitet og sinneutbrudd.

I tillegg til fengselsstraffen må 42-åringen betale gutten 200.000 kroner i oppreisningserstatning.

Les også

Siste fra Lokalt

Kranglete mann kom kjørende full på fest

Politiet rykket ut til Rosendal.

Ramponerte flere parkerte biler

Mann sendt til legevakt for å sy sårene etter å ha knust flere ruter.

Her stiller han klokken

«Jeg er kongen av Bergen», ropte mannen etter å ha dyttet på viserne.

- Aldri sett så mye grisekjøring

Her fliser han forbi, tett inntil land i høy fart.

Krasjet på land med båt

Båtfører i 40-årene sendt til sykehus.

Dette deler våre lesere på Facebook:

Mest lest

SØK I SKATTELISTENE (2009)

Siste saker

Lederstillinger

Stillinger