-
Fisker bilvrak
Fisker biler ved Knarvik.Politiet er i ferd med å hente opp flere dumpede biler fra Haglsundet. VIDEO: ERLEND SPURKELANDVIDEO: bt tv
FISKETUR: Her er kranbåten på plass under Haglsundbrua.FOTO: PER LINDBERG
Fisker biler ved Knarvik
Politiet er i ferd med å hente opp flere dumpede biler fra Haglsundet.
AV: pål engesæter , jon tufto
Les også:
Aksjonen til Nordhordland lensmannskontor pågår torsdag ettermiddag. Minst to biler er allerede hentet opp, og politiet mistenker at så mange som ti kan ligge i fjorden.
Arbeidet foregår ved hjelp av en innleid kranbåt, melder Strilen.no.
- Funnet ved en tilfeldighet
- Vi har tatt to eller tre biler til nå. Det er sikkert seks biler til på samme stedet, sier lensmann Einar Vatne i Nordhordland til bt.no.
- Er dette en kjent dumpeplass for bilvrak?
- Nei, det var ukjent for oss. Vi kom over dem ved en tilfeldighet i forbindelse ett annet søk i området, sier Vatne.
Les også
Mistenker forsikringssvindel
Politiet mistenker at det kan være snakk om forsikringssvindel. De vil forsøke å ta opp alle bilene i løpet av ettermiddagen og kvelden.
Når bilene er tatt opp, vil forsikringsselskapene gå inn og sjekke om det er ubetalt forsikringspremie for bilene.
Bilene skal være dumpet fra Knarvik-siden av broen i Nordhordland nord for Bergen.
Les også
Siste fra Lokalt
Relaterte bilder
FOTO: ERLEND SPURKELAND
FOTO: ERLEND SPURKELAND
