Angrepet av insekter
Adeel Saeed våknet på hotellrommet med små kryp kravlende over hele kroppen.
Les også:
- Jeg har stygge bittmerker over hele kroppen. Det klør noe helt forferdelig, forteller Adeel Saeed.
Nå går jeg på medisiner som er så sterke at jeg ikke kan kjøre bil. Jeg får heller ikke jobbet
Adeel Saeed
- Utrolig ekkelt
Han pendler fra Oslo og bodde på Rica Hotel i Christies gate i Bergen forrige uke.
- Jeg våknet og slo på lyset. Da så jeg at det kravlet små dyr over hele meg, sier han.
Adeel Saeed spratt ut av sengen.
- Jeg ristet sengetøyet og gikk rett i dusjen. Det var utrolig ekkelt.
Les også
- Veldig alvorlig
Neste dag gikk han til legevakten. Journalen viser at han hadde 20 bitt, bare på høyre underarm.
- Jeg synes dette er veldig alvorlig. Nå går jeg på medisiner som er så sterke at jeg ikke kan kjøre bil. Jeg får heller ikke jobbet, sier Saeed.
Han føler at hotellet ikke har tatt problemet alvorlig.
- De har tilbudt meg kompensasjon, men det viktigste er at de gjør noe for å bli kvitt disse insektene, sier han.
- Beklager
Ifølge hotellet, er rommet nå fritt for skadedyr.
- Hele området som kan tenkes å være infisert, er renset av et profesjonelt skadedyrsfirma, sier kommersiell direktør for Rica Hotels, Pål Semb-Johansson.
- Vi har tilbudt å dekke alle kostnadene gjesten har hatt med dette. Vi beklager på det sterkeste. Dette skjer uhyre sjeldent. Det er ufarlig, men det er selvfølgelig veldig ubehagelig å bli utsatt for, sier han.
Les også
Siste fra Lokalt
Relaterte bilder