-
OPPKVIKKER: - Dette var et kjærkomment avbrekk fra et tungt fag, sier Birgitte Skodjereite (23, bildet). Hun jobbet med et forskningsprosjekt sammen med Stine Ims svendsbø (20), Kristine Oksholm Arnøy(20) og Tonje Sørensen (24år) da hjorten kom og stjal oppmerksomheten deres.FOTO: Birgitte Skodjereite
-
FOTO: Birgitte Skodjereite
- Dette er vår nye maskot
Sykepleierstudentene fikk et kjærkomment avbrekk fra bøkene onsdag ettermiddag.
AV: gerhard flaaten
Mens de fire studinene satt fordypet gruppearbeid i Haukelandsbakken, fattet en stor hjortebukk interesse for buskene like utenfor.
- Vi sprang bort til vinduet for å se. Hjorten sto der helt rolig og spiste, den enset oss ikke en gang, sier Birgitte Skodjereite (23).
Lagde dyrelyder
Bukken hadde seg et realt festmåltid like ved flaggstangen, hvor flagget til Høgskolen i Bergen vaiet i toppen.
- Det virket som han var kjempefan av høyskolen, ler Skodjereite.
De prøvde å ta bilde av bukken, men slet med å få oppmerksomheten hans. Kristine Oksholm Arnøy (20 år) visste råd.
- Hun lagde dyrelyder for å få hjorten til å snu seg så vi fikk ta bilde, sier Skodjereite.
Avstemming på Facebook
Det funket et øyeblikk, før bladbuffeten ble for fristende igjen.
- Det var ganske imponerende at den bare sto der og spiste. Den må ha stått der i ett kvarter før den luntet av gårde, sier hun.
Onsdag kveld har sykepleierstudentene hatt avstemming på Facebook om hva den nye maskoten skal hete.
- Han skal hete Walt Whitman, sier hun.
Les også
Siste fra Lokalt
Relaterte bilder
- HALLO: Hjortebukken koste seg i et kvarter med buskene utenfor sykepleierskolen onsdag ettermiddag. FOTO: Birgitte Skodjereite