Navarsete brøt reglene

Kommunal- og regionalminister Liv Signe Navarsete (Sp) fulgte ikke Stortingets regler for registrering av gaver da hun mottok et armbånd til 26.000 kroner.

Les også:

Hun fikk armbåndet fra Røkke-eide Aker Yards da hun som samferdselsminister i 2006 døpte et nytt skip, skriver VG.

Ifølge reglementet skal alle gaver eller økonomiske ytelser til en verdi av mer enn 2.000 kroner mottatt fra myndighet, organisasjon eller enkeltperson registreres.

Fram til 2008 var det frivillig om man ville registrere seg i Stortingets register for statsråder og stortingsrepresentanter, men alle de 19 statsrådene i Stoltenberg-regjeringen i 2006 meldte inn sine økonomiske interesser til registeret.

I en e-post til avisen skriver statssekretær Guri Størvold på vegne av Navarsete at statsråden ikke var tilstrekkelig oppmerksom i forhold til Stortingets register for verv og økonomiske interesser. Navarsete beklager at gaven ikke ble registrert.

Armbåndet er levert tilbake fra Kommunal- og regionaldepartementet til Samferdselsdepartementet, som vil levere det tilbake til giveren.



Er dette alvorlig? Si din mening her.

Les også

Siste fra Innenriks

Varmen stopper Bergensbanen

To persontog står fast ved Hallingskeid.

To menn knivstukket i Østfold

To menn i 30-årene ble natt til lørdag knivstukket, den ene av dem alvorlig, i Spydeberg i Østfold.

Spår bondesmell for de rød-grønne

Valgforsker Frank Aarebrot tror striden med bøndene om årets jordbruksoppgjør vil resultere i en skikkelig baksmell for den rødgrønne regjeringen neste år.

Seks pågrepet i doping-razzia

Seks personer ble pågrepet da politiet natt til lørdag gjennomførte razzia mot to utesteder i Trondheim. Flere hundre gjester ble sperret inne mens aksjonen pågikk.

44.000 kan være i streik over pinse

- Vi regner med at dette vil merkes godt, sier lederen av LO stat, Tone Rønoldtangen.

Gutt (13) døde etter badeulykke på klassetur

Be hentet opp av dykkere fra fire meters dyp.

Lederstillinger

Stillinger