Minnestund for 54-åring som ble kjørt ned i Akershus

I dag søndag holdes det minnestund for 54 år gamle Jeff Mwangi Kwirikia som mistet livet da han ble påkjørt av en bilist på Dal i Akershus tirsdag.

Minnestunden for 54-åringen, som er faren til artisten Stella Mwangi, holdes i Oslo søndag, opplyser Den kenyanske foreningen i Norge til Romerikes Blad.

- Det er mange som har behov for å fordøye det som har skjedd, sier foreningens leder Fredrick Makosir.

Han sier at minnestunden blir en enkel samling for familie og venner.

Ifølge Makosir er det planlagt at det blir bisettelse førstkommende fredag. Deretter skal 54-åringen fraktes til Kenya for å gravlegges.

- Det er noe han selv ønsket. Begge foreldrene hans lever og bor fortsatt i Kenya, sier Makosir.

Les også

Siste fra Innenriks

Varmen stopper Bergensbanen

To persontog står fast ved Hallingskeid.

To menn knivstukket i Østfold

To menn i 30-årene ble natt til lørdag knivstukket, den ene av dem alvorlig, i Spydeberg i Østfold.

Spår bondesmell for de rød-grønne

Valgforsker Frank Aarebrot tror striden med bøndene om årets jordbruksoppgjør vil resultere i en skikkelig baksmell for den rødgrønne regjeringen neste år.

Seks pågrepet i doping-razzia

Seks personer ble pågrepet da politiet natt til lørdag gjennomførte razzia mot to utesteder i Trondheim. Flere hundre gjester ble sperret inne mens aksjonen pågikk.

44.000 kan være i streik over pinse

- Vi regner med at dette vil merkes godt, sier lederen av LO stat, Tone Rønoldtangen.

Gutt (13) døde etter badeulykke på klassetur

Be hentet opp av dykkere fra fire meters dyp.

Lederstillinger

Stillinger