TRINE EILERTSEN

Det var i dagens Aftenposten og Dagens Næringsliv at Kommunikè ble beskyldt for å bevisst ha svertet Kværner og Kjell Almskog. – Dette reagerer våre medlemmer på, og har derfor bedt oss kalle inn byrået for å ble dem om en redegjørelse. disiplinære reaksjoner vil bli vurdert hvis vi finner at de brutt med foreningens etiske reglement, sier leder Lars Erik Grønntun i foreningen Norske Iinformasjonsrådgivere. De aller fleste informa-sjonsbyråene i Norge er medlemmer i foreningen, som skal sikre kundene en viss standard på arbeidet de kjøper. – Ingen skal spre løgnaktig informasjon, og vi tar det alvorlig når medlemmer blir beskyldt for å gjøre det, sier Grønntun. Det er den tidligere journalisten Haakon B. Schrøder og Helge Milde som eier og driver Kommunikè. Bergens Tidende kommer tilbake med mer om denne saken.