Kidnappet katt -og leverte den tilbake

En hvit volvo snappet med seg kattungen i Tysvær. Noen timer senere kom kjæledyret tilbake.

Like før klokken halv elleve fikk politiet melding fra en katteeier om at kjæledeggen var stjålet. En hvit volvo med utenlandske kjennemerker hadde stoppet, tatt katten med seg og kjørte videre østover E 134.

Knappe fem timer senere meldte eieren fra om at katten var tilbake.

Ifølge Sunnhordland og Haugalandet politidistrikt ble det observert en bil i forbindelse med hjemkomsten. Dette var trolig den samme bilen som ble observert i det katten forsvant.

Katten som var dypt elsket og høyt savnet meldes å være frisk og rask, men sulten og tørst.

Etterforskningen av saken blir vanskelig, ifølge politiet.

Katten kan nemlig ikke gi noen beskrivelse av gjerningsmannen, eller hvor den har vært i den tiden den har vært savnet.

Les også

Siste fra Innenriks

Varmen stopper Bergensbanen

To persontog står fast ved Hallingskeid.

To menn knivstukket i Østfold

To menn i 30-årene ble natt til lørdag knivstukket, den ene av dem alvorlig, i Spydeberg i Østfold.

Spår bondesmell for de rød-grønne

Valgforsker Frank Aarebrot tror striden med bøndene om årets jordbruksoppgjør vil resultere i en skikkelig baksmell for den rødgrønne regjeringen neste år.

Seks pågrepet i doping-razzia

Seks personer ble pågrepet da politiet natt til lørdag gjennomførte razzia mot to utesteder i Trondheim. Flere hundre gjester ble sperret inne mens aksjonen pågikk.

44.000 kan være i streik over pinse

- Vi regner med at dette vil merkes godt, sier lederen av LO stat, Tone Rønoldtangen.

Gutt (13) døde etter badeulykke på klassetur

Be hentet opp av dykkere fra fire meters dyp.

Lederstillinger

Stillinger