• FOTO: ILL: JDS Architects

Holmenkollen blir 600 millioner dyrere

Nasjonalanlegget i Holmenkollen blir 600 millioner dyrere enn planlagt og Oslos byråd for næring og idrett går av som følge av overskridelsene. Prøve-VM i 2010 vil likevel gå etter planen, mener byrådet i Oslo.

Det var en rapport fra konsulentselskapet Metier som viste at nasjonalanlegget kan bli hele 600 millioner dyrere enn forutsatt og få en prislapp på hele 1,8 milliarder kroner.

Som en konsekvens har byråd Anette Wiig Bryn stilt sin plass til disposisjon og byrådsleder har valgt å etterkomme Wiig Bryns ønske. Inntil videre er byråd Jøran Kallmyr (Frp) konstituert som byråd også for næring og idrett.

Kallmyr er allerede byråd for miljø og samferdsel.

Årsaken til overskridelsene er at prosjektet er blitt mer omfattende og komplekst enn det som var mulig å forutse da arbeidet startet, sier den avtroppende byråd i en kommentar.

Les også

Siste fra Innenriks

Helsedirektøren røpet Utøya-info

Helsedirektøren ga ut informasjon om omkomne fra Utøya, i strid med politiets ønske.

Dagmar og Berit ga
nedtur for Gjensidige

Resultatet før skatt endte på 898 millioner kroner.

- Mang et bro- og tunnelprosjekt er blitt til på nachspiel

Frank Aarebrot mener det er blitt mer fyll i norske partier.

Nye nødpass kan bli dobbelt så dyre

Nødpasset skal erstattes av ekspresspass, men slumsete nordmenn som trenger pass i en fei, må belage seg på en dobling av prisen.

Drammen vil kan bli religionsnøytral

I Drammen kan kirken miste ansvaret for begravelser, og kirkebyggene kan bli færre. Kommunen vil gjøre byen religionsnøytral.

Lederstillinger

Stillinger