En av tre krangler på jobb

Kjenner du deg igjen?

37,6 prosent av norske arbeidstakere oppgir i en ny undersøkelse at de krangler på jobb.

10.000 yrkesaktive har deltatt i undersøkelsen som er utført av Nasjonal overvåking av arbeidsmiljø- og helse, skriver Dagbladet.

Ifølge undersøkelsen er det lektorer og lærere med universitetsutdanning som krangler aller mest. Over 50 prosent i denne gruppen oppgir at de ofte eller av og til opplever dårlige forhold mellom ledelsen og ansatte på arbeidsplassen.

– I dag er jobben blitt en arena for livsutfoldelse, mange ønsker å utvikle seg og gjøre karriere. Mange drar med seg private problemer på jobb, sier Arne Selvik, seniorkonsulent ved Administrativt Forskningsfond, til avisen.

Også blant sosionomer, vernepleiere og barnevernspedagoger er konfliktnivået høyt, viser undersøkelsen.

Kjenner du deg igjen i undersøkelsen? Si din mening her.

Les også

Siste fra Innenriks

Blotterjakt på Stord

Politiet spaner og patruljerer etter blotter ved barneskole på Stord etter tre episoder på en uke.

Tvangsinnlegges

Anders Behring Breivik skal tvangsundersøkes i iIla fengsel.

Fylkesmannen slår ned på bar i naust

- Bare noen gamle møbler, sier eierne. - Ulovlig, mener fylkesmannen.

Lærer sjokkerer med Breivik-støtte

En lærer i Ringsaker i Hedmark skaper sterke reaksjoner med sine ytringer på Facebook der han sympatiserer med Anders Behring Breivik.

Norsk Tippings nye toppremie: 700 millioner

Nyvinningen heter Euro Jackpot.

Her heiser de opp forsikringsselskapets bil

- Veldig rart, sier skadedirektøren.

Lederstillinger

Stillinger