Nedringt etter plakatstunt
Byens eneste VM-deltaker i sportsdrill, Tia Aksnes (19), har fått mye oppmerksomhet som følge av kjempeplakat.
AV: eivind pettersen
- Dette er blitt lagt merke til! Jeg har fått masse henvendelser og kommentarer, og folk sender meg tekstmeldinger og MMS-bilder av plakaten, sier Tia Aksnes til bt.no.
Den siste uken har et enormt banner med bilde av to sportsdrillutøvere hengt på rådhusveggen i Bergen. Plakaten reklamerer for verdensmesterskapet i idrettsgrenen, som starter i Vestlandshallen onsdag.
De to jentene på bildet er Fana-duoen Tia Aksnes og Marthe Thorsø (19). Aksnes er VM-deltaker, sistnevnte trener i Fana IL.
- Bildet til plakaten ble tatt etter NM i Ålesund i april. Marthe og jeg konkurrerte tidligere i pardrill, forklarer Aksnes.
I VM på hjemmebane deltar hun i soloprogrammet. Hun skal i ilden torsdag formiddag mellom klokken 09.00 og 12.00. Endelig tidspunkt er ennå ikke fastsatt.
VM i sportsdrill har åpningsseremoni onsdag kveld, og varer til søndag 8. august. 230 utøvere fra 18 nasjoner deltar.