757 vinterløpere

Løping er populært som aldri før.

757 løpere deltok i Vinterkarusellen på mandag kveld.

- Det er stor oppgang på løpsfronten for tiden. På de tre første løpene har det vært et snitt på nærmere 800 deltakere, melder Kjell N. Karstensen i BGF Fana.

Resultater Vinterkarusellen 2010
Løp nr 3 14. desember 2009:

5 KM Gutter 14 år og yngre
1.Andreas Iden,IL Gneist,16:51;2.Jonas Gjesdal,Il Varegg,17:57;3.Ole Martin Røssland,Gneist,17:58;4.Aleksander Lie,Gneist,18:36;5.Espen Nes,Odfjell Drilling BIL,19:30;6.Casper Stenersen,Gneist,19:42;7.Håvard Austevoll,Kalandseid,21:08;8.Eirik Knudsen Aas,Knudsen Aas,21:11;9.Thorbjørn Tholo,BIL Ankeret,22:41;10.Henrik Røssevold Mildestveit,22:42;11.Daniel M Instanes,Minde IL,22:46;12.Ingve Jo Ohnstad,Minde IL,23:12;13.Glenn Jensen Ryland,IL Gneist,23:19;14.Endre Sandø Evensen,23:22;15.Stian Øvergaard Aarvik,Gneist,23:25;16.Sjur Sekse Kvam,Gneist,23:27;17.Sigurd Herskedal Ivarsøy,Minde Il,23:39;18.Fredrik Angerman,Eidsvåg IL,23:39;19.Øyvind Johannessen,23:43;20.Mads Ulrich Mjanger,Bjarg,23:45;21.Aleksander Lien,23:52;22.Andreas Gilberg,Minde IK,23:53;23.Anders Hannestad Sørensen,Norna-Salhus,24:08;24.Henrik Berger Ettrup,Gneist,24:11;25.knut torvanger furholt,24:17;26.Bjørnar Almeland,Fana,24:27;27.Haakon Rekve,Fana,24:28;28.Morten Buene,Gneist,24:44;29.Ole Kristian Døsvik,Søvik velforening,24:55;30.Jonas Kvamsøy Bjørke,Gneist,24:56;31.Håvard Aarvik,Gneist,24:56;32.Sondre Herland,Norna Salhus,25:28;33.Stian Århus,Gneist,25:50;34.James Martin Haugen,Gneist,25:50;35.Henrik Opheim,Gneist,25:53;36.Hans-Magnus Haukøy,Gneist ,25:56;37.Odin Linga,Gular orientering,26:00;38.Markus Ragnhildstveit,26:01;39.Tobias Nordtveit Tjønn,Bønes IL,26:03;40.Thomas Bjørseth,Minde IL,26:07;41.Frede Haugstad Hilton,Minde Il,26:15;42.Øyvind Aase,Nera Bil,26:43;43.Aksel Trefall,Gneist,26:57;44.Erik Klokset Vestvik,26:59;45.Sondre Gjerde Bjordal,Minde Il,27:10;46.Andreas Odfjell,27:14;47.Kristian Merkesdal,Gneist,27:16;48.Alexander Gangsø Badawy,Aker Kværner BIL,27:38;49.Sander Haugland,Gneist,27:39;50.Torbjørn Vatnelid,27:54;51.Søren Lund,Nordnes,27:55;52.Chris-Andre Larsen,Eidsvåg IL,27:57;53.Jørgen Nyhammar,28:16;54.Erling Tavle,Gneist,28:20;55.Jørgen Haukeland,28:27;56.Sjur Garcia,Gneist,28:46;57.Andre Jensen Ryland,29:22;58.Jacob Rossi Raudeberg,Gneist,29:24;59.Eirik Myking,29:41;60.Carl-Henrik Lien,29:44;61.Brage Simonsen,29:47;62.Erlend Erdal Moen,30:27;63.Polrivik Pretzler Hodderik,Minde Il,30:33;64.Henrik Ottesen,Varegg,30:36;65.Hanne Daltveit,Fana,30:53;66.Marco Ribeiro Jensen,31:19;67.Eirik Misje,31:22;68.andreas melheim hansen,Eidsvåg il,31:49;69.Andre' Seliussen,32:18;70.Klaus Serck-Hanssen,32:19;71.Jørgen Aam,33:43;72.Casper Stornes,34:13;73.Marius Brakstad,37:07;74.Espen Hanøy Nilsen,Frøya,43:49;75.Torjus Furnes,Nordnes,45:00;

5 KM Jenter 14 år og yngre
1.Maria Teige,Gneist fotball,21:28;2.Renate Lie,Gneist,21:30;3.Ingrid Helene Nyhus,Gneist,21:45;4.Ingrid Næss Johansen,Gneist Friidrett,22:34;5.Marte Hjortland Hundhammer ,Norna Salhus,24:03;6.Mia Laastad Bjørklykke,Bergens Turnforening,24:15;7.Solveig Hille Oldervoll,Fana orientering,24:57;8.Eline Myking,Fana IL Friidrett Basis II,25:05;9.Kari Renslo Instefjord,25:30;10.Cathrine Harris,Gneist,25:50;11.Tuva Straume,25:59;12.Linn Selussen,26:07;13.Ingrid Flatebø,Hordane,26:12;14.Vilde Omholt,Gneist,26:14;15.Turid Therese Austrheim,Fana,27:08;16.Elina Drivenes,Fana IL Friidrett Basis II,27:11;17.Susanne Foldnes,27:26;18.Pernille Sørås,27:42;19.Kari Hess,28:01;20.Ragnhild Skretting Solberg,Skretting Solberg,28:02;21.Maria Hille Oldervoll,Fana orientering,28:22;22.Solveig Marie Hisdal,28:54;23.Nora Anie Hisdal,29:02;24.Cecilie Knudsen,Fana IL Friidrett Basis II,29:46;25.Andrea Bolstad Raa,30:01;26.Kristine Døsvik,Søvikvelforening,30:08;27.Andrea Solstad,Fana Håndball,30:41;28.Eva Erdal Moen,30:53;29.Nora Øvergaard Aarvik,Gneist,30:54;30.Randine Nes,Odfjell Drilling BIL ,30:56;31.Helen Røssevold,31:11;32.Sofie Melkevik Otterbu,Gneist,31:23;33.Charlotte Harris,Gneist,31:26;34.Victoria Solstad,Fana Håndball,31:51;35.Hanne Hanøy Nilsen,31:58;36.Tina Straume,32:23;37.Hanna Haugen,Gneist,32:52;38.Sara Tyssebotn Berg,Gneist,32:53;39.Henriette Aam,33:07;40.Helene Døsvik,Søvik velforening,35:48;41.Kristiane Ottesen,Varegg,36:02;42.Gabrielle Kryvi Lund,Nordnes,36:40;43.Amalie Nordtveit Tjønn,37:09;44.Sunniva Eikestad,Gneist,37:44;45.Oline Krogstad,38:06;46.Sara Bryner Foldnes,Bjarg,38:07;47.Jenny Nordanger,Nordnes,40:50;48.June Lavik Nordtveit,42:07;49.Frida Simonsen,Kjøkkelvile,43:34;

5 KM Gutter 15-18 år
1.Jørgen Jensen Axelsen,IL Gneist,17:34;2.Espen Roll Karlsen,Fana Orientering,18:03;3.Erik Flatebø,19:16;4.Sindre Østgulen Deisz,Varegg IL,19:26;5.Per Ola Ottesen,Varegg,19:38;6.Sondre John Huun,Fana IL,20:08;7.Andreas Aarestad Steine,20:08;8.Yngve van der Meeren,21:00;9.Tobias Urne,Ask Friidrett,21:25;10.sigve torvanger ,21:35;11.Anders Strømblad Hansen,Fana,21:49;12.Henrik Heldal,Odfjell Drilling BIL,22:06;13.Eivind Gamst,BFG Fana,23:15;14.Marius Blytt,25:03;15.Erlend Soltvedt,Kalandseid IL,25:54;16.Fredrik Haukeland,26:05;17.Frode van der Meeren,28:00;18.Marius Pedersen,28:20;

5 KM Jenter 15-18 år
1.Marie Rekve,BFG Fana,21:12;2.Maria Vestbø Steien,Os Turn,24:19;3.Lene Ellingsen,Ankeret BIL,24:57;4.Ann Kristin Elter,EidsvÃ¥g,27:30;5.Anne Askeland,Fana IL,30:13;6.Vilde Andreassen Hartviksen,30:39;7.Ingvild Solstad,30:44;8.Maren Stien Johansen,Fana,32:36;9.Stine Askeland,Fana Orientering,32:37;

5 KM Menn junior
1.Øystein Nipen Egeland,Gneist,18:54;2.Ivar Djurhuus,Bergen Badmintonklubb,21:43;3.Daniel Nilsen,Aker Solutions BIL,24:15;4.Andreas Kroken,25:23;

5 KM Kvinner junior
1.Ingeborg Lind,18:46;2.Mariell Arntzen,Gneist,23:52;3.Mette Njåstad Aarvold,31:17;4.Mai Elisabeth Nordahl,35:45;

5 KM Menn senior
1.Øyvind Loftås,16:38;2.Jonas Dalland,17:44;3.Alexander Misje,18:14;4.Jon Vegar Bjune,18:31;5.Thomas Martinsen,19:14;6.Christian Holter,Varegg,19:18;7.Tommy Birkeland,DnB Nor Klubben,19:18;8.Ketil Djurhuus,Nordnes IL,19:45;9.Gitle Snilstveit,Framo BIL,19:48;10.Einar Hauge-Hansen,Aanderaa Instruments BIL,20:03;11.Brede Kyte,20:10;12.Magnus Andre Nordhus,20:38;13.Martin Berger Konglevoll,20:38;14.Harald Søviknes,20:40;15.Øystein Djurhuus,20:41;16.John Houy,20:47;17.Svend Gravdal,Vital BIL,21:16;18.Pål-Inge Gjerde Sæbø,21:17;19.Jan Roald Eik,Odfjell Drilling BIL ,21:33;20.Tom Erik Lærkerød,21:40;21.Magnus Helgesen,21:44;22.Kenneth Korneliussen,DnB Nor Klubben,21:53;23.Frode Borlaug,22:02;24.Olav Westrheim,Statoil BIL,22:04;25.Jonny Andersen,DnBNor Klubben,22:27;26.Espen Lone,22:38;27.Tor Olav Gabrielsen,Bergen Capital Management,22:39;28.Leif Egil Bjørsvik,22:43;29.Erlend Midlang, ,22:45;30.Asgeir Johan Jordbru,Bil Ankeret v/friidrettsgruppen,23:14;31.Odd Arild Algrøy,24:06;32.Kalle Kristiansen,STIL,24:22;33.Ahmed Hersi,Aker Solutions BIL,24:35;34.Gunnar Follesø,25:00;35.Kristian Knudsen,Tidende b.i.l.,25:08;36.Tor Erik Gregersen,Utferdslauget,25:32;37.Even Skulstad,Multiconsult BIL,26:57;38.Rune Solheim,SWECO BIL,26:59;39.Henrik Andal Engelsen,28:08;40.Fredrik Muri Slettestøl,28:29;41.Terje Thorkildsen,Jæger B.I.L,28:36;42.Lasse Lambrechts,28:45;43.Kenneth Lauvås,FRAMO BIL,29:09;44.Trond Lauvås,Odfjell Drilling BIL,29:21;45.Morten Pettersen,Borea,29:48;46.Anders Haukås,Nordea Investment Management,31:43;

5 KM Kvinner senior
1.Åshild Alne Pettersen,Gular,21:26;2.Vibeke Raa,22:02;3.Ann Helen Kjærevik,23:49;4.Elin Skjerven,Sweco BIL,24:05;5.Jane Bore Sandal,25:14;6.Lise Quivey, ,25:51;7.Hilde Hegrenæs,Statoil BIL,26:30;8.Janicke Bakken,26:46;9.Anne Line Tufteland Kroken,Grei,26:55;10.Ragnhild Eide Skogseth,27:34;11.Silje Karin Myhr,28:40;12.Anne-Marit Graue,29:14;13.Monica Hansen,spar kjøp,29:23;14.Torill Nesheim,29:55;15.Maria Utne,30:05;16.Nhung Trinh,30:48;17.Anette Kristiansen,32:48;18.Linn Yver,Nordea Investment Management,33:39;19.Marianne Danielsen,SparKjøp,45:24;

5 KM Menn Veteran 35-39 år
1.Petter Rasmussen,BFG Fana,18:31;2.Tormod Borge Bersaas,Hennig-Olsen BIL,18:44;3.Stein Erik Knoph,Statoil BIL,19:15;4.Rune Gullachsen,Salhus Turn,20:10;5.Sindre Røstum,21:23;6.Tor Karlsen,21:54;7.Geir Harris,Gneist IL,22:01;8.Svein eik Luna,Nordnes Majones,22:14;9.Geir Vatnelid,Vetco Aibel BIL,22:25;10.Trond Erik Gundersen,FRAMO BIL,23:05;11.Bjørn Kvisvik,Mandag IK,23:47;12.Kenneth Skålevik,DnBNOR Klubben,24:14;13.Torstein Larsen,24:21;14.Kjetil Århus,Gneist,24:45;15.Eystein Røssum,24:47;16.Børje Sundt ,Bergens Turnforening,25:39;17.Svein-Inge Bergheim,25:52;18.Inge Haukøy,Aker Offshore Partner BIL,25:58;19.Morten Seliussen,26:10;20.Jørn Klepp,Nordea Investment Management,26:20;21.Ulv Hjellestad,FRAMO BIL,27:05;22.Karl Morten Bårdsen,27:36;23.Kristian Halvorsen,27:38;24.Kjetil Kleppe,27:46;25.Kjartan Stornes,29:38;26.Andre Simonsen,29:50;27.Trond Leikvoll,30:15;28.Johnny Hellesøy,TrygVesta BIL,31:35;29.Kjell-Inge Haaland,37:09;30.Ina Fosse,StS gruppen AS,39:13;31.Silje Dahl,StS gruppen AS,39:20;

5 KM Kvinner Veteran 35-39 år
1.Audil Kvåle,21:37;2.Ragnhild Nordås,Aibel AS,21:46;3.Ingunn Barmen Tysnes,HIB,23:09;4.Kristin Lunde,23:11;5.Rita (3244) Kvamme,Vesta b.i.l.,23:13;6.Beate Moberg,24:25;7.Elin Mildestveit,BFG Fana,24:33;8.Anne Stavelin,26:44;9.Therese Dahn,26:53;10.Kristin Hope,27:05;11.Linda Berentsen,StS gruppen AS,27:35;12.Anette Harris,27:59;13.Monica Stornes,29:37;14.Sophie Dedekam Kryvi,Nordnes,34:49;15.Monica Hanøy,38:04;16.Sissel Helene Knudsen,Statoil BIL,38:11;17.Heid June Simonsen,Kjøkkelvile,43:35;

5 KM Menn Veteran 40-44 år
1.Tom Johannessen,Bergen Politi BIL,18:22;2.Per Olav Enes,18:49;3.Pål Villanger,Ask Friidrett,19:10;4.Hans Olav Nybø,Bergen Triathlon Club,19:37;5.Reidar Graue,Vital BIL,19:46;6.Bjørn Liland,20:14;7.Stig Rune Flatabø,Reinertsen BIL,20:15;8.Ivar Træen,Statoil,20:21;9.Øystein Varden,Ankeret BIL,20:27;10.Maarten Boting,20:33;11.Erik Stensbø,Aker Kværner BIL,20:35;12.Leif Sandtorv,Vetco Aibel BIL,21:06;13.Roar Sørensen,Vetco Aibel BIL,21:24;14.Stig Steinstø,Cowi ,21:25;15.Påsan Vigerust,GARD BIL,21:34;16.Per A Moen,Bergen Kommune i.l.,21:37;17.Arild Aakvik,21:39;18.Einar Knoff Baldersheim,21:52;19.John-Vidar Hjørnevik,21:55;20.Bengt Tellnes,FramoEng,21:59;21.Atle Utvær,Vetco Aibel BIL,22:15;22.Jostein Lie,Statoil BIL,22:18;23.Harald Tholo,Ankeret BIL,22:46;24.Trond Arne Espedal,Nera b.i.l,23:20;25.Sjur Thorsen,BIL Ankeret,23:33;26.Olav Birkeland,Nera b.i.l,23:41;27.Arthur Larsen,Aker Solutions BIL,23:49;28.Stig Johnsen,Eidsvåg IL,23:56;29.Olav Reikerås,Frende Forsikring,23:59;30.Stig Arne Nilsen,24:40;31.Helge Milde,Bergen Triathlon Club,24:55;32.Frode Oldervoll,Fana Orientering,24:57;33.Geirmund Drivenes,Gular,25:03;34.Lars Christian Larsen,Eidsvåg IL,25:10;35.Tormod Bontveit,COWI AS,25:12;36.Einar Søraa,Søvik løpegjeng,25:14;37.Einar Heegaard,25:34;38.Kristian Bjerknes, ,25:37;39.Tore Pedersen,Hordaveg BIL,25:42;40.Gisle Johanson,Statoil BIL,25:44;41.Robert Valklev,25:47;42.Terje Norheim,StatoilHydro BIL,25:48;43.Øyvind Bergmann,Slåtthaug skole,26:02;44.Karl-Erik Moberg,Vesta bil,26:13;45.Morten Waage Omholt,BUB Bergen,26:19;46.Arne Voll,Gjensidige Forsikring,26:30;47.Carl Fredrik Odfjell,26:36;48.Steinar Gangsø,Aker Kværner BIL,27:39;49.Frode Bødtker,27:45;50.Raymond Haugland,Gneist,27:52;51.Asbjørn Nes,Odfjell Drilling BIL,28:11;52.Carl-Erik Lien,Norne Securities,28:12;53.Knut Djønne,NERA BIL,28:35;54.Tom Ove Olsen,28:58;55.Knut O Huseby,Kong Oscar Dartclub,29:40;56.Per Inge Larsen,DnB Nor Klubben,29:54;57.Øystein Andersen,Krokeide Yrkesskole,30:16;58.Tore Raudeberg,33:38;59.Øystein Aam,Tøve,33:38;60.Ole Døsvik,Søvik velforening,35:49;61.Frode Haugen,Gneist,38:19;

5 KM Kvinner Veteran 40-44 år
1.Connie Konglevoll,23:20;2.Lise Vesterbukt,Laksevåg,23:38;3.Marlen Røssland,24:19;4.Mette Fagerheim,FRAMO BIL,24:24;5.Jorunn Sudbø Sivertsen,Bergensklinikkene,25:34;6.Kristin Kampevold Larsen,Haukeland Sykehus BIL,25:41;7.Bente Drægni Bøe,25:44;8.Jannike Johannessen,25:57;9.Kari Røttingen,26:01;10.Anne K. Angerman,26:21;11.Anne Marie Flatebø,26:52;12.Hilde Nødseth Bringedal,Borea,27:09;13.Mona Lavik,27:13;14.Anne Hordnes,BFG Fana,27:43;15.Marianne Pisani,27:47;16.Turid Knappskog,StS gruppen AS,28:01;17.Marianne Misje Landro,28:23;18.Benedikte Elter,EidsvÃ¥g,28:38;19.Esther Sætvedt,Statoil,28:41;20.Monica Gjesdahl,29:07;21.Janicke Hagen,Vetco Aibel BIL,29:15;22.Birte Hannestad,Norna Salhus IL,29:26;23.Marit Ryland,29:29;24.Anita Bjørndal,Vetco Aibel BIL,29:31;25.Randi Jahnsen,Cowi AS,29:42;26.Synnøve Aas,Aas Andersson,30:08;27.Mona Døsvik,Søvikvelforening,30:10;28.Randi Erdal,30:55;29.Hilde Røssevold,31:13;30.Gunn Solheim,31:22;31.Ellen Bakkene,Krokeide,31:27;32.Ewelyn Hysing-Olsen,Odfjell Drilling BIL,32:14;33.Beathe Segrov,Odfjell Drilling BIL ,32:29;34.Ann-Mari Tyssebotn Berg,Gneist,32:57;35.Karianne Aam,33:35;36.Anne Nordtveit Tjønn,37:41;37.Anne Sørensen,38:16;

5 KM Menn Veteran 45-49 år
1.Øyvind Frantzen,Kalandseid IL,18:10;2.Knut Grove,UBIL,18:43;3.Ivar Trefall,Posten b.i.l.,19:15;4.Geir Evensen,Statoil BIL,19:24;5.Jørn Woldsdal,Siemenslaget,19:35;6.Gunnar Knutsen,Bergen Triathlon Club,19:42;7.Bjørn Instanes,COWI AS,20:15;8.Stein Myrmel,Statoil BIL,20:28;9.Odin Henrikssen,Statoil BIL,20:43;10.Trond Fuhr,Aker Kværner BIL,20:57;11.Kjell Arne Askeland,Block Watne BIL,21:15;12.Per Axelsen,DnB Nor Klubben,21:53;13.Nils Olav Kvam,Nordea Liv,22:00;14.Tom Austrheim,22:09;15.Dana A. W. Søraa,Søvik løpegjeng,22:35;16.Kjell Johnny Fagerheim,Stahl heiser BIL,22:49;17.Tormod Heldal,Odfjell Drilling BIL,22:50;18.Terje Langedal,Framo BIL,22:57;19.Jørn Høyvik,Hjellestadseilf.,23:08;20.Geir Jensen,23:20;21.Trond Larsen,UV service,23:23;22.Svein Haustveit,NERA BIL,23:28;23.Atle Almeland,23:30;24.Tor Gjøstein,23:42;25.Kjetil Ragnhildstveit,23:50;26.Halvor Aas,Knudsen Aas,23:55;27.Bjørn Arne Øvrebø,Høgskolen i Bergen BIL,24:09;28.Frode Ellingsen,Ankeret BIL,24:17;29.Henning Nordaas,Fyllingen Fotball,24:18;30.Petter Brudvik,24:20;31.Robert Lingaas,Nordea Investment Management,24:29;32.Tom Rasmussen,Holmen Roklubb,24:36;33.Arthur Nilsen,Rieber & Søn BIL,24:37;34.Olai Nepstad,Posten BIL,24:42;35.Mari Nes Mæland,Cowi,24:44;36.Øyvind Hage,24:56;37.Geir Hovland,25:07;38.Gunnar Bertelsen,25:36;39.Erik Korvald,BKK b.i.l.,25:38;40.Jan Erik Hoff,Ankeret BIL,25:40;41.Peter Blücher,Statoil BIL,25:53;42.Svein Anders Hopsdal,Akerobaten,26:18;43.Per Voll,Butikk Support,26:19;44.Roar Malt,Odfjell Drilling BIL,26:24;45.Tom Pettersen,26:34;46.Ronny Nygård,27:07;47.Rune Kroken,27:15;48.Trond Sebjørnsen,27:44;49.Jonny Larsen,IL Gneist,27:45;50.Stein Erik Tveitnes,TrygVesta Forsikring,27:53;51.Leif Åge Tjønn,Vetco Aibel BIL,28:03;52.Geir Trefall,Gneist,28:05;53.Bjørn Hiim,DNB Nor klubben,29:05;54.Geir Misje,29:34;55.Arne Dag Myking,Vital BIL,29:43;56.John Grieg,Fløyen MTB,30:15;57.Sverre Ottesen,COWI AS,30:47;58.Trygve Serck-Hanssen,UNIFOB,32:21;59.Terje Nordtveit,42:05;

5 KM Kvinner Veteran 45-49 år
1.Ingunn Linborg Flatebø,22:36;2.Bibbi Misje,BCK,23:43;3.Iren Frantzen,Kalandseid IL,23:44;4.Oddny Hønsi Ringheim,CSC BIL,23:49;5.Svanhild Vestbø,25:05;6.Kari Huse,26:50;7.Reidun Helle,Securitas b.i.l.,26:51;8.Kristine Hansen,27:07;9.Mona Mortensen,Sweco BIL,27:09;10.Eva Hille,Sjømannskirken,27:17;11.Marit Nygård,27:56;12.Liv Sylvi Meyer,Haukeland Sykehus BIL,28:05;13.Randi Stang Volden,29:35;14.Kirsten Gjerstad,30:10;15.Gro Birkeland Søvik,30:19;16.Solveig Renslo,BKK b.i.l.,30:26;17.Hildegunn Neteland,31:05;18.Toril Hannevik,31:31;19.Rose Stien,32:12;20.Nina Kvalsvik,DnB Nor Klubben,32:25;

5 KM Menn Veteran 50-54 år
1.Bjørn Ove Tuft,Åsane Cykelklubb,19:54;2.Helge Sandbrekken,CSC BIL,20:31;3.Ola Espelid,Veidekke BIL,20:44;4.Per Oldervoll,Skattevesenet BIL,20:44;5.Kjell Lillevik,Vesta BIL,20:47;6.audun landro,21:02;7.Kjell Kandal Hansen,Aker Kværner BIL,21:43;8.Svein Wie,22:00;9.Tom Roger Johansen,BFG Fana,22:34;10.Per Rune Sivertsen,BKK Nett AS Friidrett,22:35;11.Kåre Gunnarskog,NERA BIL,22:43;12.Tom Bagaas,22:46;13.Jon Iden,NHH,23:04;14.Svein Rasmussen,23:14;15.Stig Walle,NorkartGeoservice BIL,23:25;16.Thore C. Thuestad,23:42;17.Asgeir Frimanslund Myskja,Nera b.i.l,24:00;18.Oddvin Torvanger,24:04;19.Harald M Troye,Borea IL,24:17;20.Atle Eriksen,Olsvik Skole,24:48;21.Kjetil Dahle,Laksevåg IL,24:52;22.Paal Fristad,StatoilHydro BIL,24:58;23.Odd Wilhelmsen,25:06;24.Knut Ekseth,COWI AS,25:10;25.Helge Monsen,Statoil BIL,25:45;26.Kjell Gustad,Aker Solutions BIL,26:05;27.Geir Riisnes,26:19;28.Frode Eikeland,Frøya IL,26:27;29.Sveinung Buvik,MultiControl b.i.l.,26:42;30.Atle Engelsen,26:50;31.Joar Valevatn,27:22;32.Malvin Sekkingstad,28:49;33.Arild Eldholm,Landsfengselet BIL,28:50;34.Øystein Andersen,Kondis,30:13;

5 KM Kvinner Veteran 50-54 år
1.Eva Quivey,Familie,24:49;2.Unni Knudsen Hartvedt,BFG Fana,25:10;3.Jorunn Fyllingen,26:52;4.Mariann Fossmark,DnB Nor klubben,27:31;5.Mette Frimann Johannessen,27:41;6.Inger Rode Riisnes,28:46;7.Elin Gjerland,CSC B.I.L.,29:01;8.Aud Helen Njåstad,29:34;9.Anni Utne,BIL Ankeret,30:46;10.Inger Lise Johansen,31:38;11.Kari Fotland,Odfjell Drilling BIL,32:24;

5 KM Menn Veteran 55-59 år
1.Harald Simmenes,Osterøy IL,19:10;2.Runar Sollien,Høvik Jogg,19:50;3.Finn Gunnar Nielsen,Statoil BIL,20:25;4.Rune Djurhuus,NUI BIL,21:14;5.Kjell Herfjord,Statoil BIL,22:33;6.Jan Ljone,23:05;7.Trond Lygre ,23:23;8.Per Verner Aase,Nera bil,23:30;9.Eivind Borgen,FRAMO BIL,24:02;10.Steinar Solheim,Flesland Løpsklubb,24:29;11.Kjell Andersen,25:16;12.Oddvar Åsnes,Skattevesenet b.i.l.,25:22;13.Dag Skjerping,YIT BIL,25:24;14.Audun Dahle,Helikopterservice BIL,25:27;15.Olav Njåstad,25:33;16.Harald Hansen,Ankeret BIL,25:38;17.Rune Skage,26:04;18.Stig Hjørnevik,26:12;19.Svein Pettersen,26:33;20.Geir-Atle Kristiansen,StatoilHydro BIL,26:34;21.Steinar Iversen,Aanderaa Instruments BIL,27:04;22.Rolf Andersen,BKK BIL,27:24;23.Knut Olav Engen,Stahl Heiser BIL,27:28;24.Torgeir Dahle,Felleskjøpet Vaksdal BIL,27:33;25.Oddbjørn Sæbø,27:40;26.Oddvar Tveita,Olsvik skole,27:49;27.Rolv Otto Skogseth,Sparebanken Vest BIl,28:41;28.Jan Rolstad,29:57;29.Svein-Atle Mellingen,DnB Nor Klubben,30:25;30.Arne Stadheim,NERA BIL,30:38;31.Arne Haaland,30:50;32.Egil Trosvik,Statoil BIL,31:34;

5 KM Kvinner Veteran 55-59 år
1.Ragnhild Korneliussen,DnB Nor klubben,21:48;2.Marit Boge,23:08;3.Helga Jonsdottir,Høgskolen i Bergen,27:18;4.Gunn Engen,Stahl Heiser BIL,28:34;5.Målfrid Bruknapp,Høyskolen i Bergen BIL,28:47;6.Åse Sjåholm,Statoil BIL,29:30;7.Ann-Magritt Hasås,Statoil BIL,29:38;8.Marit Terkelsen Foss,Slåtthaug skole,31:44;

5 KM Menn Veteran 60-64 år
1.Victor Larsen,Stahl Heiser BIL,21:56;2.Tor Ivar Hjelmeland,Bergen Brannvesen IL,23:16;3.Arne Eidsheim,BCK,24:05;4.Svein Eide,Multiconsult BIL,24:35;5.Egil Olsen,Bergen Elektroservice bil,24:47;6.Olav Bjørgen,24:53;7.Ivar Nordland,DnBNOR Klubben,24:53;8.Ivar Grønningsæter,Høgskolen i Bergen BIL,25:18;9.Atle B. Raftevoll,Haukeland Sykehus BIL,26:48;10.Jan Krokeide,26:56;11.Einar Vevatne,Søfteland TRIF,27:01;12.Sverre Trætteberg,Slåtthaug skole,27:49;13.Jan Hodneland,27:55;14.Otto Mundal,NERA BIL,28:12;15.Jan Rå,Veidekke BIL,28:15;16.Even Engevik,Stahl Heiser BIL,28:31;17.Arvid Bjervamoen,Aanderaa Instruments BIL,28:43;18.Nils Lauvås,Lindås,29:06;19.Terje Rød,Vesta BIL,30:23;20.Jon Eiken Ingvaldsen,TIDE Buss BIL,30:32;21.Endre Utne,TTS Ships Equipment AS,30:50;22.Jan Erik Hanøy,32:07;23.Sverre T Blakstad,Ankeret BIL,32:42;24.Hans Jacob Lund,35:58;

5 KM Kvinner Veteran 60-64 år
1.Liv Astrid Losnegaard,BFG Fana,23:21;2.Åse Kjelsrud,Ankeret BIL,25:39;3.Randi Wie,BFG Fana,36:20;

5 KM Menn Veteran 65-69 år
1.Harry Paul Jensvoll,Ankeret BIL,22:35;2.Johs. Slethaug,WILSON BIL,23:59;3.Jarle Østerfeldt,YIT BIL,24:30;4.Kristian Hj. Falch,IL Gular,25:42;5.Aksel Løvenholm,BFG Fana,26:38;6.Jan Lillemoen,26:43;7.Nils Are Klubben,27:03;8.Øivind Olsen,Odfjell ASA BIL,27:43;9.Lars Håheim,BIL Haraldsplass,27:51;10.Steinar Øen,Tertnes IL,28:18;11.Arthur Lillefosse,SAS Group Club,28:26;12.Einar Raa,BFG Fana,30:52;13.Per Watne,Odfjell ASA BIL,32:08;14.Per Michal Blytt,SWECO BIL,37:54;15.Alfred Wergeland,NERA BIL,38:36;16.Kåre Sandal,Hordaveg BIL,41:03;

5 KM Kvinner Veteran 65-69 år
1.Halldis M Nagell-Dahl,T&IL Viking,27:17;

5 KM Menn Veteran 70-74 år
1.Svein Raa,Fana IL,22:55;2.Per Vikane,Statoil BIL,24:22;3.Ove Færevaag,29:52;4.Einar Nilsen,30:42;5.Asbjørn Johs Jarnæs,Ankeret BIL,32:01;6.Kjell Sælensminde,Prior BIL,32:27;7.Jon Teigen,DnB Nor Klubben,33:17;

5 KM Menn Veteran 75-79 år
1.Sigurd Syversen,32:00;2.Arne Nymark,IL Gular,32:41;3.Per Einar Sønnesyn,Gular,33:57;4.Norvald Brakstad,FRAMO BIL,41:09;

5 KM Andre Menn (fødselsår ukjent)
1.Pål Røssevold Mildestveit,22:11;

5 KM Andre Kvinner (fødselsår ukjent)
1.Jorunn Eide Olsen,Bergen Elektroservice bil,30:22;



10 kilometer:

10 KM Gutter 14 år og yngre
1.Jørgen Tvedt,Norna Salhus,40:44;2.Stian Norheim,Gneist,41:44;3.Gustav Iden,Norna-Salhus,43:43;4.Thomas Ryngøye,Norna-salhus,45:29;5.Vegard Herland,Norna-Salhus,45:33;6.Åsmund Aas Andersson,Aas Andersson,56:44;

10 KM Gutter 15-18 år
1.Mikal Iden,Åsane sykkelklubb,37:38;2.Eirik Oskari Halvorsen,Varegg,40:11;3.Mattias Nilsen Norstrand,42:03;4.Magnus Kyrkjebø,45:25;5.Andreas Tvedt,50:32;6.Jon Fartein Hoel,Loddefjord IL,51:56;

10 KM Menn junior
1.Fridtjof Christensen,Sjøkrigsskolen,46:27;2.Thomas Gjerde,Sjøkrigsskolen,46:28;

10 KM Kvinner junior
1.Elise Jacobsen,Sjøkrigsskolen,47:15;2.Anja Kristiansen Meyer,50:04;

10 KM Menn senior
1.Bjørn Tore Kronen Taranger,BFG Fana,37:14;2.Roger Tufta,37:42;3.Trygve Andresen,38:13;4.Henrik Trumpy,39:21;5.Georg Schille,BFG Fana,39:52;6.Stig Føleide,DnB NOR klubben ,40:31;7.Svein Robert Heltne,41:54;8.Thomas Solheim,43:37;9.Raymond Eide,45:31;10.Erik Grønningsæter,COWI AS,46:01;11.Cato Magne Humborstad,46:32;12.Jesper Dønnestad,Sjøkringsskolen,47:45;13.Erlend Korseth,47:52;14.Petter Arlehed,Åsane CK,49:16;15.Frode Aarland,51:33;16.Pål Isaksen,51:42;17.John Robert Børsheim,54:34;18.Dag Rune Skarstein,Sweco BIL,56:29;

10 KM Kvinner senior
1.Linéa Fredäng,StS gruppen AS,44:15;2.Karina Halstensen Birkelund,Vital BIL,48:43;3.Irene Kjønnerød,Kjønnerød Posiliv,50:40;4.Irene Kandal,51:26;5.Ellen Sæther,Statoil BIL,51:58;6.Line Leivestad Fossberg,52:36;7.Stine Evensen Juulseth,Gneist,53:06;8.Tanja Aune,Statoil BIL,02:16;

10 KM Menn Veteran 35-39 år
1.Ingulf Nordahl,IL Gular,37:29;2.Bjørnar Lunde,Bergen Triathlon Club,37:47;3.Knut Sætersdal,41:48;4.Olav Magnus Hausberg,42:34;5.Morten Forland,Åsane Cykleklubb,42:37;6.Gunnar Lorens Lien,Nera bil,42:58;7.Arne Konglevoll,Harald Sæverud,43:04;8.Andre Ringdal,Haakonsvern,43:08;9.Ole Jacob Taraldset,Bergen Triathlon Club,43:47;10.Ørjan Eide,44:48;11.Christen Skjerven,45:09;12.Håvard Solbakken,47:38;13.Bård Teiglad,47:48;14.Tomas Jansen,48:57;15.Lasse Jenssen,Åsane Cycleklubb,49:17;16.Jan- Henrik Larsen,50:57;17.Geir Haugstvedt Olsen,Rolls-Royce BIL,50:59;18.Øystein Sæter,Vital BIL,51:49;19.Rune Kristiansen,Tøve,53:08;20.Thomas Dahn,54:04;

10 KM Kvinner Veteran 35-39 år
1.Torun Øvregaard Aarvik,BFG Fana,42:06;2.Christina M Linde,Varegg,42:12;3.Karianne Watne,48:00;4.Elena Schough,Vital BIL,51:25;5.Benedikte Sannes,Vital BIL,54:18;

10 KM Menn Veteran 40-44 år
1.John Steinar Urne,Ask Friidrett,36:18;2.Frode Johansen,BFG Fana,39:37;3.Jan-Inge Ingebrigtsen,39:45;4.Tore Klanderud,40:06;5.Anders Røssevold,BFG Fana,40:32;6.Morten Vestvik,Nordea Bank Norge b.i.l.,41:32;7.Jarle Rognø,41:35;8.Ronny Atle Bertelsen,Ask Friidrett,41:52;9.Bjørn H. Bongom,42:29;10.Lars Arve Røssland,IL Gneist,43:46;11.Mats Eriksson Bjånes,Bergen Triathlon Club,44:40;12.Espen Nymark Andersen,PricewaterhouseCoopers BIL,45:12;13.Trond Olsen,45:18;14.Roald Johannes Hauge,45:39;15.Tobias Nieber,47:10;16.Jarle Frederich,47:13;17.Rolf K. Seldal,Rådhusets BIL,47:31;18.Rune Torgersen,Kondis,47:42;19.Even Sævareid,DnB Nor Klubben,47:51;20.Ivan Farestvedt,Åsane CK,48:48;21.Bjørn Antvedt Johnsen,49:27;22.Håvard Morfjord,Statoil BIL,49:36;23.Lars G Moland,Statoil BIL,49:52;24.Frode Gangsøy,Vital BIL,50:49;25.Steinar Sivertsen,51:00;26.Stig Solstad,Vital BIL,52:00;27.Dag Solbakken,52:18;

10 KM Kvinner Veteran 40-44 år
1.Hanne Liland,TIF Viking,45:46;2.Hilde Fjellheim,47:50;3.Vibeke Reigstad,Skandiabanken ,52:00;4.Tone Johnsen,Team Asatann,56:06;

10 KM Menn Veteran 45-49 år
1.Jan Wilhelm Werner,BCK Triathlon,39:59;2.Tommy Sævareid,Hordane BIL,41:41;3.Robert Næss,Nordea Investment Management,41:56;4.Arne Instebø,Aanderaa Instruments BIL,43:02;5.Georg Nonaas,43:29;6.Bjørn Haukeland,Kondis,44:31;7.Stephen Mark Williams,Statoil BIL,44:43;8.Eduardo Andersen,44:51;9.Øyvind Korneliussen,Åsane CK,46:16;10.Henrik Hommedal,47:08;11.Eirik Bækkevold,Vetco Aibel BIL,47:41;12.Helge Sæther,StatoilHydro BIL,47:54;13.Ole Mikkelsen,48:46;14.Helge Johnsen,49:21;15.Øystein Wendelbo,49:43;16.Jostein Heimark,Nera b.i.l,50:16;17.Arild Bjørkheim,52:03;18.Tom Ivar Netteland,52:44;

10 KM Kvinner Veteran 45-49 år
1.Ann-Kristin Lekve,50:54;2.Turid Leivestad Fossberg,54:43;3.Anved Kr. Aarbakke,57:15;4.Bente Jonsson,57:54;5.Anita Lindvik-Sævareid,58:07;

10 KM Menn Veteran 50-54 år
1.Terje Haugland,37:25;2.Per Gunnar Alfheim,BFG Fana,39:19;3.Bjørn Knudsen,BFG Fana,40:02;4.Arne Toft,42:45;5.Robert Meyer,CSC B.I.L.,43:23;6.Morten Lund-Johansen,Varegg IL,44:13;7.Atle Kolbeinsen,DnB Nor Klubben,44:50;8.Trond Karlsen,Hordaveg B.I.L.,47:00;9.Bjarte Hamre,47:12;10.Stein Irgens,IBM Klubben,47:18;11.Alf Gaupås,48:26;12.Rolf Gjelsvik,48:50;13.Bjørn K. Hansen,StatoilHydro BIL,49:06;14.Hans Christian Smith-Sivertsen,Ankeret BIL,50:00;15.Jarle Tvedt,Ankeret BIL,50:35;16.Rune Instefjord,51:01;17.Martin Horvli,51:23;18.Rolf Martin Christensen,51:41;19.Dag Aksnes,Bergen triathlon club,52:45;20.Jens Petter Bråten,Industri & Skipsbanken bil,56:23;

10 KM Kvinner Veteran 50-54 år
1.Kristine Thorsen,52:29;

10 KM Menn Veteran 55-59 år
1.Øyvind Lillevik,Griegteam BIL,40:58;2.Arne Solheim,Statoil BIL,41:22;3.Roald Gulbrandsøy,Hordaveg BIL,45:56;4.Inge Vivås,Høgskolen i Bergen,46:37;5.Petter Tresselt,47:05;6.Knut Rakvaag,47:43;7.Bjørn Haaland,BIL Ankeret Friidrettsgruppen,47:48;8.Trond Høllre,50:19;9.Jan Arve Lægreid,DnBNOR Klubben,50:47;10.Petter Eltvik,StatoilHydro BIL,54:32;11.Tom Barth,BFG Fana,54:59;12.Tor Frost Nielsen,58:22;13.Anders Midtun,H.I.B,01:17;



10 KM Menn Veteran 60-64 år
1.Alf Aksland,50:00;



10 KM Menn Veteran 65-69 år
1.Odd Wilhelm Olsen,KONDIS,53:47;2.Kjell Follesø,Hordaveg BIL,53:49;

Les også:

Siste fra Sport