- Den største stjernen i Danmark

Fredag er det seriestart i den danske håndballigaen.

Og som oppladning har den danske avisen BT rangert hvilke 25 spillere de mener er mest verdifulle i den danske håndballigaen.

På den listen troner bergenseren Cecilie Leganger øverst.

Tanja Milanovic, som spiller i Ikast/Bording er en god nummer to på BTs liste. På tredjeplass finner vi beste danske i Katrine Fruelund fra Randers.

Den danske landslagsprofilen Rikke Hørlykke mener Leganger har en enorm seriøsitet og vinnermentalitet.

– Jeg har spilt på lag med henne i Slagelse, og vet hvor målrettet hun er i alt hun driver med. Hun er i total harmoni med seg selv, og bruker medisinstudiene på universitetet til å gi hverdagen perspektiv, sier hun.

Morten Arvidsson som er trener i Bundesliga-klubben Leipzig betegner Cecilie Leganger som «verdens beste målvakt».

– Enhver trener ville gjerne hatt en spiller som henne på sitt lag. Hun er langt mer verdifull enn for eksempel Bojana Popovic, som tross et kjempe potensial, innimellom kjemper med motivasjonsproblemer, sier Arvidsson.

Også flere norske spillere har fått plass på listen:
Nr. 6: Gro Hammerseng
Nr. 10: Katrine Lunde
Nr. 13: Katja Nyberg
Nr. 25: Kristine Lunde

Isabel Blanco, Marianne Rokne og Kari-Anne Henriksen er ikke på listen.

Les også

Siste fra Sport

Kongepokal til Ulriken

Ulriken både seriemester og sluttspillmester.

Hvor mange
kan du telle?

Vindfylt sportshelg for kiterne på Hardangervidda.

Gjesdal kan sende
nyeklubben ned

Vinner Runar mot Oppsal i ettermiddag, blir det nedrykk på Stord.

De har funnet ungdomskilden

En pensjonist har også en jobb å gjøre: Å holde seg i form.

- Hadde ventet
hardere kamp

Cecilia Brækhus tok klar seier og beholdt VM-titlene.

- Løste koden

Hele syv forsøk har Tertnes brukt på å slå Storhamar.

Relaterte bilder

FOTO: SCANPIX