Strålende blanding
Vellykket spill hinsides sjangere
- Publisert: 06.feb.2008 06:00
- Oppdatert: 06.feb.2008 10:22
Navyelectre er Jonas Howden Sjøvaag, som spiller de fleste instrumentene på denne platen. Den overskrider sjangere og blander ulike musikalske dimensjoner, men samtidig lyder det veldig helhetlig. Elementer hentes fra så vel elektronika, akustisk improvisasjonsmusikk, minimalistiske figureringer og en popsensibilitet.
Til tider minner det litt om prosjekter fra Mike Patton eller Jan Erik Kaada, både hva gjelder instrumentasjon, sjangerblanding og vokalbruk. På «Then spring exploded into night» bidrar Jørgen Munkeby fra «Shining» med en flott synth-sax solo. Selv om lyden er den samme som en keyboardsynth, blir resultatet likevel interessant, fordi fraseringen og tonevalget har saksofonens dimensjoner i seg. Dermed oppstår det en liten motsetning mellom tonevalg og lyd, som kiler øret.
En lignende detalj er hvordan blandingen av Casio-keyboards og klarinetter viser enda et eksempel på hvor strålende blandingene på denne platen fungerer.
ERIK STEINSKOG
Er du enig med vår anmelder? Diskutér saken her:
Kommentarer
Dette er fremtiden!
Din kommentar
Bilder
Siste kultur
-
Michael Jacksons lege tiltalt for uaktsomt drap
Michael Jacksons lege er tiltalt for uaktsomt drap.
-
E' du tidig?
Pepperkakebyen, svineinfluensa og sexy damer. Sjekk noen av landets beste komikere her på bt.no! 4
-
Susanne fra bordellet
- Jeg prøver å skildre ulike stemmer og karakterer i denne verdenen...























































Siste Kommentarer
Dette er fremtiden!
Se alle innlegg