-
GÅR OPPOVER. Både husleie og huspriser øker. FOTO: Jon-Are Berg-Jacobsen.
Fortsatt vekst i boligprisene
Og leieprisene er rekordhøye i Bergen.
AV: Kent-Amar eriksen
- Hvor mye ga naboene for huset sitt? Finn svaret ved hjelp av vårt Eiendomssøk!
Boligprisene stiger jevnt og trutt i Bergen. Ferske tall fra eiendomsmeglerbransjens viser at det den siste måneden har vært en økningen på 2 prosent i snitt på alle typer boliger i Bergen.
Kvadratmeterprisen på enebolig var i august måned på 24.300 kroner mot 23.800 kroner i juli. Ser vi på august i fjor har kvadratmeterprisen økt med 8 prosent – fra 22.100 kroner.
Les også
Leilighetsøkning
Også leiligheter i byen rundt de syv fjell har hatt en jevn økning.
Den gjennomsnittlige kvadratmeterprisen på leiligheter er nå 31.200 kroner, mot 28.800 samme måned i fjor.
Boligprisstatistikk er et samarbeid mellom Norges Eiendomsmeglerforbund
(NEF), Eiendomsmeglerforetakenes Forening (EFF) og Finn.no. Statistikken er utarbeidet av Econ Pöyry.
Statistikken tar utgangspunkt i boliger formidlet via Finn.no.
Boligprisene fortsetter å stige <b> </b> Boligprisene fortsetter å stige
Dyrere å leie
På samme tid melder også utleiefirmaet Utleiemegleren at prisene i Bergen er rekordhøye. I snitt koster det 10.557 kroner for å leie en 2-roms leilighet.
- Dette er ny prisrekord i byen, skriver firmaet i en pressemelding.
Hvordan merker du boligprisene? Svir prisene på leiemarkedet? Fortell i feltet under.
