Behagelig

Sakrale stemninger på grensen til det pompøse

1 2 3 4 5 6
Anne Vada
««Det evige sekund»»

Anne Vada har knyttet til seg så ulike bidragsytere som Rolf Løvland, Knut Reiersrud, Sigmund Groven, Jørn Hoel og Frode Fjellheim på sitt sjette soloalbum - uten at det går nevneverdig ut over helheten. Sakrale, luftige stemninger og klokkeren skjønnsang er den røde tråden på «Det evige sekund», som består av iørefallende Løvland-ballader, folkeviser og tonesatte religiøse bønner i en gjennomført produksjon som også inneholder noen lekre detaljer.

Men i denne helstøpte pakken har sjel måttet vike for perfeksjon, som av og til tenderer mot det pompøse. Vada klarer ikke å trenge gjennom alt det pene og gjøre denne utgivelsen til mer enn en vennlig og behagelig stund. For eksempel er det Knut Reiersruds karakteristiske gitar som løfter Vadas tolkning av «Gabrielas Sang» (fra «Så som i himmelen») mer enn vokalisten selv - og det var vel ikke helt meningen.

HANNE FARESTVEDT

Enig med vår anmelder? Si din mening her.

Les også

Siste fra Musikkanmeldelser

Relaterte bilder

  • Anne Vada
  • «Det evige sekund»
  • Bigbox

Mest lest

Alexander Dale Oen er død

Den kjente svømmeren Alexander Dale Oen (26) fra Øygarden døde brått tirsdag morgen.

Denne hytten kan du få gratis!

Are Stensland gir bort denne hytten som står på Sotra. Det er bare en hake.

Kontroll over storbrannen

Skogsinfernoet på Sotra roet seg selv i natt. Men fremdeles brenner det.

Kjent bergensmusiker savnet

Per Kristian Slåttli er savnet etter at han ble borte sent mandag kveld. Han er medlem i et av Bergens mest kjente og respekterte band.

Denne sjåføren glemte noe viktig

- Da jeg fløytet på henne, vinket hun så fint tilbake, sier Anders Rolland som kjørte bak boss-spannsjåføren.

TEGNESERIER