• STADIONROCKENS FREMTID: Det britiske bandet Muse beskrives som arvtakerne etter stadionband som U2 og Rolling Stones. Bildet er fra utdelingen av musikkprisen Q Awards i fjor høst. Arkivfoto: Scanpix

Muse til Koengen

Det britiske rockebandet kommer til Bergen i sommer.

Bandet spiller på Koengen 23. juli i år.

- Igjen står Bergen på turnéplanen når de aller heteste artistene skal ut og spille for sine fans, skriver Bergen Live i en pressemelding.

Muse er stadionbandet som overtar stafettpinnen etter artister som Rolling Stones og U2, ifølge arrangøren. Bandet er blant de få som har klart å fylle Wembley Stadium to dager på rad.

Det blir et formidabelt show i Bergen også, lover Bergen Live, med «et lysshow av abnorme proporsjoner og et band som stadig sprenger trioformatets lydmessige begrensninger».

Billettsalget starter førstkommende mandag, og ordinære billetter koster 650 kroner.

I tillegg blir det laget en såkalt «Golden Circle», med egen servering og egne toaletter, der prisen blir 1000 per billett.

Les også

Siste fra Konsert

- Leif Ove Andsnes og Tomas Espedal åpner hjemmene sine for konserter

Hemmelige Festspill-planer røpt på Facebook i kveld.

Et slags comeback

Piddi Fjeldstad har fått med seg et stjernelag av kompiser og serverer Pompel & the Pilts-hits.

Hulen vant konsertpris

Ble Årets konsertarrangør 2011. Nå lover lederen å ta Hulen-tatovering.

Bokrockarar utan peiling

Syntax Terrorkester har fått med seg kjende poetar til platesleppet sitt i kveld. Sjølv har ikkje frontfiguren mykje peiling på litteratur.

3000 elsker nittitallet

Mimrefest i Vestlandshallen. <b>Se bilder og video!</b>

Slik blir BFOs
neste sesong

Harmonien har planene klare for 2012-2013.

Mest lest

Alexander Dale Oen er død

Den kjente svømmeren Alexander Dale Oen (26) fra Øygarden døde brått tirsdag morgen.

Denne hytten kan du få gratis!

Are Stensland gir bort denne hytten som står på Sotra. Det er bare en hake.

Kontroll over storbrannen

Skogsinfernoet på Sotra roet seg selv i natt. Men fremdeles brenner det.

Kjent bergensmusiker savnet

Per Kristian Slåttli er savnet etter at han ble borte sent mandag kveld. Han er medlem i et av Bergens mest kjente og respekterte band.

Denne sjåføren glemte noe viktig

- Da jeg fløytet på henne, vinket hun så fint tilbake, sier Anders Rolland som kjørte bak boss-spannsjåføren.

TEGNESERIER

Dette deler våre lesere på Facebook:

Siste bergenpuls