Begeistrede anmeldere

«Stones laget rock’n’roll-magi» på Koengen, skriver Dagbladet, mens VGs anmelder mener dette var en konsert på det jevne.

Les også:

Lista ble lagt der den skal være – skyhøyt – allerede på åpningslåten, skriver Dagblad-anmelder Torgrim Øyre. « Selv om gutta er hakket stivere i leddene enn før, er det bare å ta hatten av for den rotekte og vitale spillegleden ingenting som bandet legger til grunn», skriver han. En femmer fra Dagbladet som beskriver begivenheten på Koengen som «rock’n’roll-magi».

Også BA opplevde magi på Koengen. Anmelder Frank Johnsen beskriver en gruppe som visste å flørte med publikum, men kaller bergenserne dannet. « Dette er show og sirkus. Og det er morsomt å se den joviale tonen mellom Keith og Ron på videoskjermene», skriver han og be-lønner Rolling Stones med en femmer.

På det jevne

« Det er utvilsomt herlig at verdens største og eldste rock’n’rollsirkus kommer til Norges nest største by og holder «intimkonsert» for 20.000 mennesker», skriver VGs anmelder Thomas Talseth, som oppsummerer at dette var en konsert på det jevne. « Følelsen dukker opp flere ganger underveis: Dette er godt voksne menn på jobb. Rutinen er det ingenting å utsette på, men ytelse ut over minstekravet tilhører unntakene», mener han og gir en firer for prestasjonen. Talseth finner det også komisk at det faktisk regnet i Bergen under konserten.

Aller største

Nettavisen ibergen og TV2s Roy Hilmar Svendsen har derimot hatt det kjekt på Koengen.«Tidenes aller største», oppsummerer han. «O m Jesus hadde kommet tilbake, og spasert på vannet innover Vågen i går kveld, ville trolig ikke en kjeft ha brydd seg», mener han og fortsetter « Rolling Stones eide hele byen fra første riff og viste Bergen for alvor hvordan de store guttene gjør det».

Fra smell til brak

Aftenpostens utsendte, Cecilie Asker, konstaterer at både bergenserne og tilreisende kunne puste lettet ut, for de rullende steinene var i storform. « Med låter som Sympathy for the Devil, Honky Tonk Woman, Brown Sugar, You Can't Always Get What You Want, og ikke minst Satisfaction etter hverandre som perler på en snor, viste Stones nok en gang at de er den typen band som begynner med et smell og slutter med et brak. », oppsummerer hun og gir karakteren fem.







Les også

Siste fra Konsert

Et slags comeback

Piddi Fjeldstad har fått med seg et stjernelag av kompiser og serverer Pompel & the Pilts-hits.

Bokrockarar utan peiling

Syntax Terrorkester har fått med seg kjende poetar til platesleppet sitt i kveld. Sjølv har ikkje frontfiguren mykje peiling på litteratur.

Relaterte bilder

ROCKET BERGEN, MEN IKKE VGS ANMELDER: Mick Jagger & Co ga alt på scenen på Koengen, skriver VG i billedteksten, men anmelderen opplevde en konsert på det jevne. FOTO: Anne-Stine Johnsbråten

Mest lest

Alexander Dale Oen er død

Den kjente svømmeren Alexander Dale Oen (26) fra Øygarden døde brått tirsdag morgen.

Denne hytten kan du få gratis!

Are Stensland gir bort denne hytten som står på Sotra. Det er bare en hake.

Kjent bergensmusiker savnet

Per Kristian Slåttli er savnet etter at han ble borte sent mandag kveld. Han er medlem i et av Bergens mest kjente og respekterte band.

Denne sjåføren glemte noe viktig

- Da jeg fløytet på henne, vinket hun så fint tilbake, sier Anders Rolland som kjørte bak boss-spannsjåføren.

Bergens lengste russebuss strandet

De skulle bare kjøre noen få meter for å snu. Nå må Bergens lengste russebuss repareres for minst 80.000 kroner.

TEGNESERIER