• FOTO: Barry Wetcher SMPSP

Et langt gjesp

Gerald Butler blir aldri morsom.

1 2 3 4 5 6
The Bounty Hunter
«The Bounty Hunter»

Ikke var han morsom i «The Ugly Truth», og ikke er han det denne gangen heller. Gerald Butler er rett og slett ingen morsom mann. Ikke er han sexy heller, bare irriterende. Så hva som får Hollywood til å reengasjere ham i nok en romantisk komedie, er for meg en gåte.

Nå er det ingen god film han går inn og ødelegger. Tvert imot. Det er en laber film som tross noen biljaktscener, litt gladtortur, en dose rysjeromantikk og en kåt svigermor aldri blir verken spennende, romantisk eller morsom, bare enerverende lang, poengløs og kjedelig. Rett som det er, blir jeg mer opphengt i Jennifer Anistons leggmuskulatur enn i handlingen. Jeg ender opp desperat fnisende av Jason Sudeikis som hennes amorøse kollega Steward, men det er bare for å holde meg våken. morsom er heller ikke han.

Vel. Plott. Det går sånn: Journalisten Nicole (Aniston) er på sporet av en sak, men har også trøbbel med politiet. Eks-mannen hennes, Milo Boyd, har fått sparken fra politiet og livnærer seg som dusørjeger. En oppdragsgiver med sans for humor hyrer ham til å hanke inn Nicole, som skal arresteres. De forhenværende ektefellene er veldig sure på hverandre, og prøver å lure hverandre. Han har dessuten spillegjeld, og jaktes på av torpedoer som hele tiden tar feil mann. Og sånn humper og går det på lavgir i nesten to intetsigende timer.

For min del må Hollywood gjerne fortsette å hyre Gerald Butler inn som gledesdreper. Det er ikke mine skattepenger de bruker. Men jeg ville ikke spandert fem øre i kinobillett på ham.

BRITT SØRENSEN

Enig med vår anmelder? Si din mening her.

Les også

Siste fra Film

  • «The Bounty Hunter»
  • Regi: Andy Tennan
  • USA, 11 år
  • 1 time 53 minutter

Mest lest

Alexander Dale Oen er død

Den kjente svømmeren Alexander Dale Oen (26) fra Øygarden døde brått tirsdag morgen.

Denne hytten kan du få gratis!

Are Stensland gir bort denne hytten som står på Sotra. Det er bare en hake.

Kontroll over storbrannen

Skogsinfernoet på Sotra roet seg selv i natt. Men fremdeles brenner det.

Kjent bergensmusiker savnet

Per Kristian Slåttli er savnet etter at han ble borte sent mandag kveld. Han er medlem i et av Bergens mest kjente og respekterte band.

Denne sjåføren glemte noe viktig

- Da jeg fløytet på henne, vinket hun så fint tilbake, sier Anders Rolland som kjørte bak boss-spannsjåføren.

TEGNESERIER