Ingenting å gjøre i helgen?

Her er noe av det som skjer i Bergen denne helgen.

Januar er ikke den mest begivenhetsrike måneden i Bergens uteliv, men det er likevel nok å finne på.

Her er noe av det som skjer i helgen:

Konserter
Fredag spiller Bare Egil Band på Garage. Konserten er en del av Egil Hegerbergs «Slem Kjøpmann Tur», og starter kl. 22.30.

Springsteen-tributebandet Asbury Park spiller i Peer Gynt-salen i Grieghallen lørdag kl. 22.

Bandet består av de ni musikerne Odd Nordstoga, Christer Knutsen, Andreas Mjøs, Lars, Martin og Line Horntveth, David Wallumrød, Rolf Yngve Uggen og Øystein Skjælaaen.

Konserten var opprinnelig tenkt som en engangsforeteelse i forbindelse med Kongsberg Jazzfestival, men etter mange forespørsler har bandet klart å sette sammen en miniturné som avsluttes i Bergen lørdag.

På Troldhaugen kan du få med deg «Edvards lykkelige dag», avslutningskonserten for Grieg-året 2007, både fredag, lørdag og søndag.

Scene
Byens revyscener har et lite hvileskjær etter en historisk travel høst, men både Fana skoleteater og Lærerhøgskolen på Landås kan friste med revyforestillinger. Lærerhøgskolen viser forestillingen «Ego Sapiens», og på Fana Gymnas er lørdag siste mulighet til å få med seg forestillingen «R - en musikalsk komedie».

De lattersugne har også en mulighet på DNS, der farsen «Panikk i kulissene» ifølge BTs anmelder begynner ordinært, men ender ypperlig.

Lørdag kl. 13 kan du se stykket «Fra en kus dagbok» i Nøsteboden. BTs anmelder omtaler teaterstykket som flott famileforestilling det absolutt er verdt å få med seg.

Værvarsel i verdensrommet
Hvordan kan man forutse en solstorm? Det er bare et av spørsmålene de vitebegjærlige kan få svar på denne helgen.

Søndag kl. 16 viser romfysiker Arve Aksnes publikum hva som skjer når kraftige solstormer treffer jorden, på Vilvite på Møhlenpris.

Dette er det første i vårens serie av populærvitenskapelige foredrag på Vilvite.

Nye filmer på kino
Fire filmer har premiere på Bergen Kino denne uken. Nils Gaups «Kautokeino-opprøret» har fått god mottakelse i pressen, og beskrives av BTs anmelder som et «sterkt dokument over undertrykkelse og overgrep» og gir filmen karakter 5.

Samme karakter får Dylan-filmen «I'm not there», som også ble vist under fjorårets BIFF.

Lars von Trier er ifølge vår anmelder i godlune i filmen «De unge år - Erik Nietzsche del 1», mens «Alien Vs Predator: Requiem» får atskillig dårligere mottakelse.

Se hele oversikten over helgens arrangementer:

Les også

Siste fra Bergenpuls

Bergensjente blir Chanels nye ansikt

Den nybakte supermodellen Merethe Hopland (20) kan regne med honorar i millionklassen.

I kveld spiller
Helge Jordal

To kiropraktortimer, og Helge Jordal er klar for kveldens «Ulverock».

For første gang i Bergen - her er Gabrielle

- Vi skal rive ned Kosmo, sier hun.

Dette er spille-
listen til Obama

Deler favorittmusikken offentlig.

- Rart at ingen har gjort dette tidligere

Denne gjengen skal ut i verden med filmen sin. Premiere i Bergen i kveld.

Skjenketabbe kunne
spolert Gabrielle-festen

Kosmo har stått uten skjenkebevilling siden januar. Nå åpner de krafor Gabrielle. Nå er Kosmo reddet i siste liten.

Relaterte bilder

SUPERGRUPPE: Asbury Park er et stjernelag av norske musikere som hyller Bruce Springsteen i Grieghallen lørdag. FOTO: Scanpix

DYLAN: Cate Blanchett er en av flere skuespillere som spiller Bob Dylan i «I'm not there». FOTO: Filmweb

SLEM KJØPMANN: Bare Egil Band spiller på Garage fredag.

POPULÆRVITENSKAP: Eksplosjoner på solen gir spektakulært nordlys, men kan også føre til store problemer på jorden. romfysiker Arve Aksnes forteller om dramatikken i verdensrommet på Vilvite søndag.

Mest lest

TEGNESERIER

Dette deler våre lesere på Facebook:

Siste bergenpuls