Intimkonsert for 20.000

Koengen skal utvides for 20.000 Stones-fans. Likevel blir det Rolling Stone-turneens minste konsert. – Det blir som en intimkonsert, sier Frank Nes i Bergenlive.

Les også:

Hør Jagger snakke om Bergen-konserten!

Se og hør Stones fremføre Jumpin' Jack Flash

Vinn billetter til konserten her!

Se bilder fra Stones-turneen!

Tidenes fest i Bergen - si din mening!

- Større enn dette blir det ikke. Rolling Stones er desidert det proffeste på veien. Gjør vi dette bra er vi på kartet for alltid, sier en stolt Frank Nes.

For 1.345 kroner kan du mandag 12. desember sikre deg billetter til konserten. Salget starter klokken 10.00, og det er lite som tyder på at det vil være billetter igjen til ettermiddagen. Billettene må hentes innen én dag.

I dag morges fikk Frank Nes høre Mick Jagger si de forløsende ordene: «We’re gonna play in Bergen».

40 trailere
I tillegg til å utvide Koengen, må Bergen Live finne plass til rundt 40 trailere og 10 busser. Til konserten skal Koengen kunne romme 20.000 publikummere og 2000 arbeidere. Nes sier han er han er ekstremt motivert for dette, og er sikker på at Bergen Live vil klare jobben.

- Rolling Stones kommer med egne oppvarmingsband, så det ingen vits å ringe inn til oss. Det er sikkert mange band som kunne tenke seg å varme opp, sier musikkildsjelen som selv fikk bekreftelsen på Bergens-konserten i dag morges.

- Vi kommer til Bergen
- Vi kommer til Norge og Bergen i sommeren, men må komme tilbake til datoen, sa Mick Jagger på en pressekonferanse i Dallas i dag morges.

Konsertarrangøren Rune Lem bekrefter at datoen blir 6. juni, og at konserten skal spilles på Koengen. Portene åpnes klokken 17.00

- Det er bare å gratulere Bergen og alle bergensere, sier Lem til bt.no.

- Vi har jobbet med dette i åtte måneder. Blant annet har det vært folk fra Stones-apparatet på befaring på Koengen, fortsetter konsertarrangøren.

- På Valle Hovin i Oslo kunne Stones spilt for 40.000. Så hvorfor nøyer de seg med halvparten i Ber-gen?

- Det vi har fått signaler om, er at Stones kunne tenke seg å prøve noe nytt, svarer konsertarrangøren i Gunnar Eide Concerts.

- 100 millioner til Bergen
Bergen Live tror konserten samlet vil legge igjen rundt 100 millioner kroner i Bergen. Tilreisende publikum vil ta inn på hoteller, folk må ha næring og så videre.

Sammenliknet med andre stoppesteder på turneen er billettprisen skyhøy. Men så det den minste konserten på hele turneen også.

- Hvis folk skulle reise til utlandet for å få med seg en konsert ville det blitt mye dyrere, påpeker Nes.

Han mener Koengen er det eneste stedet i Bergen som egner seg for en slik konsert.

- Vi har vurdert Brann stadion, men det er under ombygging. Jeg tror det var viktig for Stones-apparatet å se at vi hadde noe trygt.

Europaturné
Nyheten om Bergen-stoppet ble sluppet på en pressekonferanse i Dallas i USA i dag, der hele europaturneen til rockegigantene ble presentert.

Rockedinosaurene i Stones holder ikke bare koken på scenen – i høst er de også ute med ny skive: «A Bigger Bang».

Den har fått god mottakelse i Norge.

«Akkurat i det jeg hadde slått meg til ro med at Stones aldri kunne servere en tålelig bra rocker igjen, drar de til med «Oh No, Not You Again», der gruppen trår til nesten på «Brown Sugar»-vis. Gitarspil-let og Charlies ra-ta-ta-tat er pur fryd for øret!», skriver BTs anmelder – og gir platen terningkast fire.

Mick Jagger (62) og resten av hans trupp er i disse dager i full sving med USA-turne. I helgen spilte de i Glensdale i Arizona. Disse sangene fikk folket høre:

«Start Me Up»

«You Got Me Rocking»

«She’s So Cold»

«Tumbling Dice»

«Oh No, Not You Again»

«Rain Fall Down»

«Angie»

«Rocks Off»

«Night Time is The Right Time»

«Slipping Away»

«Infamy»

«Miss You»

«Rough Justice»

«Get Off of My Cloud»

«Honky-Tonk Woman»

«Sympathy For the Devil»

«Brown Sugar»

«Jumpin’ Jack Flash»

«You Can’t Always Get What You Want»

« (I Can’t Get No) Satisfaction»

Vinn billetter til konserten her!

Les også

Siste fra Bergenpuls

Jazzer opp Vågsbunnen

Line Hvoslef liker å utfordre seg selv. Derfor står hun nå øverst i et stillas i Vågsbunnen og maler rett på veggen.

Her debuterer han som kunstner

Og det gikk visst ikke så verst ...

Topper listen

Når Lerche og Vaular opptrer på The Voice-finalen på TV 2, kan låten nå nye høyder.

Slik var turnestarten

Skal du på Springsteen på Koengen? Gled deg...

Springsteen satte fyr på Sevilla

Bruce Springsteen sparket i gang europaturneen i et sydende Sevilla søndag kveld. Og «The Boss» bekrefter at han gjerne deltar på Utøya-markeringen hvis han blir spurt.

Relaterte bilder

FOTO: REUTERS

Mest lest

Alexander Dale Oen er død

Den kjente svømmeren Alexander Dale Oen (26) fra Øygarden døde brått tirsdag morgen.

Denne hytten kan du få gratis!

Are Stensland gir bort denne hytten som står på Sotra. Det er bare en hake.

Gunnar ble lagt i jern ved Bybanen

Gunnar Aasbø skulle hjem fra byen, og skulle betale med KontantSkyss-kortet sitt. Vekterne nektet. Det endte med at han ble påsatt håndjern og tatt med av politiet.

Kjent bergensmusiker savnet

Per Kristian Slåttli er savnet etter at han ble borte sent mandag kveld. Han er medlem i et av Bergens mest kjente og respekterte band.

Skiftet fil i voksen alder

Ina Caroline Marteng var 30 år og hadde to små barn da hun brøt ut av ekteskapet og sto frem som lesbisk.

TEGNESERIER

Dette deler våre lesere på Facebook:

Siste bergenpuls