-
TV2-fest på Festplasen
Vi traff kjente fjes fra skjermen på TV2s 20-årsjubileum på Festplassen i Bergen.VIDEO: Ronald E. Hole
SUPERFANS: Marie Rønnestad (10) og Jon Petter Vartdal (7) er svært begeistret for Eli Kari Gjengedal, selv om Petter synes Davy Wathne er litt kulere.FOTO: Ronald E. Hole
TV-KLEM: Programlederene fra «God morgen Norge» Vårs Staude og Signe Tynning deler også ut klemmer til seerene.FOTO: Ronald E. Hole
KLAR TIL SENDING: Gaute Grøtta Gravdiskuterer sending med kollega Sturla Dyregrov.FOTO: Ronald E. Hole
HOTEL CÆSAR-KJENDIS: Skuespiller Nikis Theophilakis er superpopulær blant fansen.FOTO: Ronald E. Hole
STYRKETESTEN: Gaute Grøtta Grav tester den rå styrken til uheldige, utvalgte bergensere.FOTO: Ronald E. Hole
TV2-profil: Morten Sandøy i kjent positur foran kamera.FOTO: Ronald E. Hole
KLEMMER: Det var tydeligvis veldig populært å klemme og bli klemt av karakterene fra «Vennebyen».FOTO: Ronald E. Hole
STORFORM: Både Finn Schjøll og TV-kokk Wenche Andersen fra frokost-tv serverte mat og tips til publikum på Festplassen.FOTO: Ronald E. Hole
VANNLEK: Sporty-redaksjonen bød blant annet på fysisk fostring på vannet.FOTO: Ronald E. Hole
KLAR FOR KLEM: Fem år gamle Oliver Hansen Kvamsdal var rimelig ekstatisk da muligheten til å få en klem fra bamsen «TED» bød seg.FOTO: Ronald E. Hole
Kjendisfestplassen
Uniformerte apekatter, melkespannløfting, tv-suppe og kjendiser er noe av det TV2 serverer på Festplassen idag.
AV: ronald e. hole
I forbindelse med TV2s 20-årsjubileum, så er Festplassen er fylt opp med folk, og på en stor scene gjøres det intervjuer med kjente TV2-profiler. Det tar to sekunder fra værdamen Eli Kari Gjengedal kommer ned fra scenen, før hun blir overfalt av fans, som vil bli tatt bilde av sammen med henne.
- Hun er en veldig god værdame, veldig oppfinnsom med friske påfunn, forteller opprømte ti år gamle Marie Rønnestad.
- Davy Wathne er kul, han er en skikkelig god kommentator, skyter Jon Petter Vartdal på sju inn. Men klemmer likevel Gjengedal godt. Hun slutter i TV2 nå, og går til NRK, etter tolv år i TV2.
- Det har vært en fantastisk reise. Det å ha fulgt utviklingen i mediehuset TV2, alle de nye kanalene og se hvordan merkevaren TV2 har blitt en av de sterkeste i landet. Jeg venter bare på en værkanal. Den må jo komme snart, ler Gjengedal.
Klemmefest
- Vennebyen, ropes det i mikrofonen fra scenen. Så dukker det opp en kjent elefant, en bamse og en apekatt, og alle ungene foran den store TV2-scenen stormer mot dem for å gi dem klemmer.
Les også
På programmet står også mat fra TV2-kokk gjennom mange år, Wenche Andersen. Gaute Grøtta Grav fra «Farmen» utfordrer publikum med melkespannløft og tautrekning mens Skuespiller Nikis Theophilakis fra «Hotel Cæsar» skriver autografer så blekket spruter.
- Så fin du er i dag sier karakteren «Pelle Krogstad», spilt av Nikis Theophilakis, til en fan. Theophilakis stiller i full uniform som fansen kjenner igjen fra serien. Han er omringet av en sollid mur av mennesker, som vil bli tatt bilde av sammen med skuespilleren.
Han har vært med siden 2006. Han kom til Bergen i dag, og gikk glipp av festen i går kveld.
- Alle de festlige anledningene er lett å huske, selvfølgelig. Og de morsomste scenene. Mange gode minner, vanskelig å plukke ut noe som peker seg ut. Men det er en veldig hyggelig kanal å jobbe for, forteller Theophilakis.
Masse aktiviteter
Farmen-tvekamper, ferdighetsløp, værmelding, luftballongtur og danse zumba er noen av aktivitetene TV2 tilbyr på festplassen. Feiringen i dag avsluttes med et stort direktesendt show i Grieghallen som går på TV2 klokken 20 i kveld.
Les også
Siste fra Bergenpuls
Mest lest
TEGNESERIER
Dette deler våre lesere på Facebook:
-
«Star Trek Into Darkness»
1 2 3 4 5 6Godt håndverk holdes i tømmene av lave ambisjoner.
-
«The Big Wedding»
1 2 3 4 5 6Flinke folk - fæle, fæle greier.
-
«Olympus Has Fallen»
1 2 3 4 5 6Koreakrig i Det hvite hus.
-
«Pelle Politibil på sporet»
1 2 3 4 5 6Solid håndverk som vil begeistre de aller minste.
-
«Strange Pleasures»
1 2 3 4 5 6Still Corners
-
«Everybody Loves Sausages»
1 2 3 4 5 6The Melvins
-
«Modern Vampires Of The City»
1 2 3 4 5 6Vampire Weekend
-
«More Light»
1 2 3 4 5 6Primal Scream
-
«Music From Baz Luhrmann’s Film The Great Gatsby»
1 2 3 4 5 6Diverse artistar
-
«Kurts store dag før den store dagen»
1 2 3 4 5 6Kurt Nilsen med venner Plenen, Bergenhus
-
«Demoner, vampyrer og Roky Erickson»
1 2 3 4 5 6Roky Erickson & The Hounds Of Baskervillle


