• FOTO: EPA

Jackson gikk på kino utkledd som gammel mann

Michael Jackson kledde seg ut som en gammel mann i rullestol for å ikke bli gjenkjent av kinopublikummet.

Les også:

Michael Jackson gikk til store skritt for å kunne gå på kino uten å bli gjenkjent av ivrige fans. Han møtte en gang opp utkledd som en gammel mann i rullestol til en kinoavtale med vennen Kenny Ortega, som har regissert filmen «Michael Jackson - This is it».

Kenny Ortega trodde Jackson hadde droppet avtalen deres da han ikke fikk øye på popkongen utenfor kinoen i Universal Studios i Hollywood, hvor de skulle se «Beowulf».

- Utrolige kostymer
- Jeg vet ikke hva jeg tenkte på. Jeg ventet på at Michael Jackson skulle dukke opp og møte meg. Jeg hadde vært sammen med ham mange ganger tidligere da han hadde kledd seg ut. Han var glad i å gå ut og gjøre ting, men kunne ikke gå med mindre han var inkognito. Han gikk på teater i New York som Mata Haris datter en gang. Du ville ikke tro noen av de kostymene vi så ham i, forteller Ortega ifølge Contactmusic.com.

Trillet Jackson inn i kinosalen
Ortega ble likevel overrasket da han oppdaget hvilket kostyme Jackson gjemte seg bak på kinoen. Han forteller videre:

- Så jeg står der og ser meg rundt. Det var unge turister som løp opp til meg for å få autografen min fordi de kjente meg igjen fra «High School Musical», og denne eldgamle mannen i rullestol kommer nærmere og nærmere meg inntil jeg oppdager at det er Michael som ler under sin plastikkmaske. Så jeg trillet denne gamle mannen inn i kinosalen. Det var den eneste måten vi kunne komme oss inn og, desto viktigere, ut igjen. Dersom vi klarte å snike ham inn et sted og noen fikk rede på at han var der, var det nesten umulig å få ham ut igjen.

Michael Jackson døde 25. juni 2009. Han var en av de mest suksessfulle og innflytelsesrike artistene gjennom tidene.

Les også

Siste fra Bergenpuls

Jazzer opp Vågsbunnen

Line Hvoslef liker å utfordre seg selv. Derfor står hun nå øverst i et stillas i Vågsbunnen og maler rett på veggen.

Her debuterer han som kunstner

Og det gikk visst ikke så verst ...

Topper listen

Når Lerche og Vaular opptrer på The Voice-finalen på TV 2, kan låten nå nye høyder.

Slik var turnestarten

Skal du på Springsteen på Koengen? Gled deg...

Springsteen satte fyr på Sevilla

Bruce Springsteen sparket i gang europaturneen i et sydende Sevilla søndag kveld. Og «The Boss» bekrefter at han gjerne deltar på Utøya-markeringen hvis han blir spurt.

Relaterte bilder

FOTO: AP

Mest lest

Alexander Dale Oen er død

Den kjente svømmeren Alexander Dale Oen (26) fra Øygarden døde brått tirsdag morgen.

Denne hytten kan du få gratis!

Are Stensland gir bort denne hytten som står på Sotra. Det er bare en hake.

Gunnar ble lagt i jern ved Bybanen

Gunnar Aasbø skulle hjem fra byen, og skulle betale med KontantSkyss-kortet sitt. Vekterne nektet. Det endte med at han ble påsatt håndjern og tatt med av politiet.

Kjent bergensmusiker savnet

Per Kristian Slåttli er savnet etter at han ble borte sent mandag kveld. Han er medlem i et av Bergens mest kjente og respekterte band.

Skiftet fil i voksen alder

Ina Caroline Marteng var 30 år og hadde to små barn da hun brøt ut av ekteskapet og sto frem som lesbisk.

TEGNESERIER

Dette deler våre lesere på Facebook:

Siste bergenpuls