• FRISK LANDING: Ein speedflyer med ekstra effektfull røyboks sklir inn for landing like ved scena. Av musikarane ser vi frå høgre Karl Seglem, saksofon (spela også på bukkehorn), Helge Harstad, bass og Håkon Høgemo, fele.

    FOTO: ARNE HOFSETH

  • LANGSVING: Ikkje noko å seia på skiføringa til denne speedflyeren som nærmar seg landing etter luftig ferd frå Hangur.

    FOTO: ARNE HOFSETH

Amputert, men spennande

18 våghalsar vart ståande igjen på fjellet då den friske vinden brått stilna. Dei som flaug ned til Vangen sette ein ekstra spiss på musikken til Karl Seglem.

Vossa Jazz si crossover-satsing på ekstremsport heldt først på å blåsa bort. Så vart det nesten vindstille. 26 luftsportsutøvarar som skulle letta med speedflyerskjermar frå Hangur eller hoppa med fallskjerm frå helikopter, vart redusert til fem. Men dei gav publikum ein skikkeleg smakebit på kva som kan gjerast i lufta til musikk frå bukkehorn, saksofon, fele og rytmeinstrument.

Seglem har lagt arbeid i å tilpassa musikken sin til stunta i lufta, men musikken viste seg fengande nok til å engasjera publikum på Prestegardslandet i rikt monn. Dei visste lite om kor stort show som var planlagt.

Ein fugleflokk som flaug i formasjon lågt over scene og publikum, var såvisst ikkje eit planlagt  innslag. Fuglane ville berre visa kven som frå naturen si side er herrar i lufta.

Opphaveleg var planen at musikarar og publikum skulle stå på taket av det nye kulturhuset, men der er snøen borte, og graset så vidt teke til å spira. Det ville ikkje ha tolt trakket av så mange.

 

 

Les også

Siste fra Bergenpuls

Jazzer opp Vågsbunnen

Line Hvoslef liker å utfordre seg selv. Derfor står hun nå øverst i et stillas i Vågsbunnen og maler rett på veggen.

Her debuterer han som kunstner

Og det gikk visst ikke så verst ...

Topper listen

Når Lerche og Vaular opptrer på The Voice-finalen på TV 2, kan låten nå nye høyder.

Slik var turnestarten

Skal du på Springsteen på Koengen? Gled deg...

Springsteen satte fyr på Sevilla

Bruce Springsteen sparket i gang europaturneen i et sydende Sevilla søndag kveld. Og «The Boss» bekrefter at han gjerne deltar på Utøya-markeringen hvis han blir spurt.

Relaterte bilder

ELD, LUFT OG MUSIKK: Sjølv musikarane må fylja med når fallskjermhopparen nærmar seg i dristige svingar. FOTO: ARNE HOFSETH

Mest lest

Alexander Dale Oen er død

Den kjente svømmeren Alexander Dale Oen (26) fra Øygarden døde brått tirsdag morgen.

Denne hytten kan du få gratis!

Are Stensland gir bort denne hytten som står på Sotra. Det er bare en hake.

Gunnar ble lagt i jern ved Bybanen

Gunnar Aasbø skulle hjem fra byen, og skulle betale med KontantSkyss-kortet sitt. Vekterne nektet. Det endte med at han ble påsatt håndjern og tatt med av politiet.

Kjent bergensmusiker savnet

Per Kristian Slåttli er savnet etter at han ble borte sent mandag kveld. Han er medlem i et av Bergens mest kjente og respekterte band.

Skiftet fil i voksen alder

Ina Caroline Marteng var 30 år og hadde to små barn da hun brøt ut av ekteskapet og sto frem som lesbisk.

TEGNESERIER

Dette deler våre lesere på Facebook:

Siste bergenpuls